ثبت نام تافل و دانستنی های مربوط به آزمون تافل
ثبت نام تافل و دانستنی های مربوط به آزمون تافلReviewed by مهدی on Nov 21Rating: 4.5ثبت نام تافل و دانستی های آزمون تافلدانستن نکاتی که در خصوص ثبت نام آزمون تافل وجود دارد حائز اهمیت است اینکه اعتبار آزمون تافل به مدت دو سال می باشد

یکی از آرزوهایی که هر دانشجویی پس از ورود به دانشگاه دارد، ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد. اما برای تحقق این آرزو ملزوماتی مورد نیاز است که میتوان آن ها را مهیا نمود. از جمله این ملزومات میتوان به داشتن مدرک زبانی که نشان دهنده تخصص شما در صحبت کردن به زبان انگلیسی می باشد، است. معروفترین و معتبرترین مدارک زبان میتوان به مدرک تافل ( Toefl) و آیلتس (IELTS) اشاره نمود. در حقیقت داشتن مدرک زبان میتواند کلید ورود راحت تر به دانشگاه های خارجی باشد. در خصوص مدرک تافل باید گفت که آزمون تافل به دو صورت اینترنتی ( Toefl IBT ) و کاغذی (Toefl PBT) برگزار می شود که در سالهای اخیر تافل اینترنتی از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.
اصطلاح تافل (Toefl) مخفف عبارت Test of English as a Foreign Language می باشد که هر فردی که زبان مادریش زبانی غیر از انگلیسی می باشد برای نشان دادن توانمندی هایش در زبان انگلیسی با شرکت در آزمونهای تافل به این امر دست یابد.
پیش نیاز شرکت در آزمون تافل ثبت نام در سایت برگزار کننده این آزمون به آدرس www.ETS.org می باشد. پس از ورود به این سایت باید یک اکانت کاربری برای خود ایجاد کنید. برای راهنمایی بیشتر در خصوص نحوه ی ایجاد اکانت کاربری برای آزمون تافل بر روی این لینک کلیک کنید.

دانستن نکاتی که در خصوص ثبت نام آزمون تافل وجود دارد حائز اهمیت است:

اول . اینکه اعتبار آزمون تافل به مدت دو سال می باشد، در نتیجه شما میتوانید چنانچه دارای مدرک زبان تافل شده اید ریپور نمره ی خود را تا پایان این دو سال برای مراکز آموزشی یا دانشگاهی ارسال کنید.
دوم. اینکه حداکثر نمره آزمون تافل 120 می باشد، شاید شما در آزمونی تافل شرکت کرده و نمره ای را کسب کرده باشید، این شرکت کردن در آزمون نشان دهنده داشتن مدرک تافل می باشد، اما آیا این مدرک برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور معتبر است. برای توضیح در این خصوص باید گفت که این امر بستگی به دانشگاهی دارد که شما قصد گرفتن پذیرش از آن را دارید. معمولا تمام دانشگاه ها برای دانشجویانی که زبان انگلیسی زبان اصلی آنها نیست، حداقل نمره ای را برای خودشان در نظر گرفتند؛ در نتیجه چنانچه نمره شما به حدنصاب نمره ی دانشگاه ها نرسیده باشد، باید دوباره اقدام به ثبت نام آزمون تافل و شرکت در آن کنید. در نظر داشتن این نکته حائز اهمیت است که موسسه ETS که برگزار کننده آزمون تافل می باشد هیچ گونه محدودیتی در تعداد دفعاتی که یک نفر در آزمون تافل شرکت کند متصور نشده است و فقط این محدودیت را قائل شده است که فاصله ی زمانی بین دو آزمون متوالی باید بیشتر از 12 روز باشد.
سوم. اینکه هزینه های آزمون تافل به دو صورت می باشد؛ نوع اول آزمون عادی که بیش از یک هفته به زمان برگزاری آزمون تافل باقی مانده است. هزینه این نوع از آزمون 210 دلار می باشد. نوع دوم آزمونی است که کمتز از یک هفته به برگزاری آن مانده است و اصطلاحا به آن Late می گویند؛ هزینه این نوع آزمون 250 دلار می باشد. برای پرداخت هزینه آزمون تافل بر روی این لینک کلیک کنید.
نکته ی چهارم اینکه شما تا سه روز قبل از برگزاری آزمون میتوانید 5 مرکز مختلف را مشخص کنید تا ریپورت نمره خود را به آنها بدون صرف هزینه اضافی موسسه ETS ارسال کند. در غیر این صورت چنانچه شما بعد از آزمون تاقل قصد داشته باشید که ریپورت نمره تافل خود را برای مراکز مختلف ارسال کنید مبلغی معادل 19 دلار را به ازای هر مرکز پرداخت نمایید. برای پرداخت هزینه ریپورت نمره تافل بر روی این لینک کلیک کنید. 

پنجمین نکته در خصوص مرکز برگزاری آزمون می باشد. توصیه میشود قبل از این که ثبت نام خود را در سایت ETS.org برای آزمون تافل انجام دهید، مرکز برگزار کننده آزمون خود را با دقت کافی انتخاب کنید. اگر چه تمام مراکز برگزارکننده آزمون معتبر میباشند اما بعضی از مراکز از کیفیت بیشتری برخوردار می باشد. به طور مثال در تهران مرکز زبان امیر بهادر و یا سازمان سنجش ار اعتبار بالایی برخوردار هستند اما امکان اینکه به دلایل برگزاری آزمون های مختلف در سازمان سنجش، برگزاری آزمون تافل با اعلام قبلی ملغی شود وجود دارد؛ البته این احتمال برای همه ی مراکز وجود دارد و نمیتوان در این خصوص پیش داوری کرد. چنانچه پس از ثبت نام در آزمون تصمیم گرفتید که مرکز آزمون خود را تغییر دهید باید مبلغی معادل 60 دلار پرداخت نمایید. برای پرداخت هزینه تغییر مرکز آزمون تافل بر روی این لینک کلیک کنید.
نکته ی ششم در خصوص زمان برگزاری آزمون می باشد. اگر چنانچه تصمیم نهایی خود را برای شرکت در آزمون تافل گرفته اید هر چه سریعتر اقدام به ثبت نام نمایید، چرا که احتمال تکمیل ظرفیت برای آن روز خاص وجود دارد و امکان اضافه کردن ظرفیت یا کنسل کردن از سوی سایر داوطلبین و باز شدن ظرفیت کم می باشد. چنانچه شما ثبت نام کردید و چند روز قبل از برگزاری آزمون به این نتیجه رسیدید که آمادگی کامل را برای شرکت در آزمون را ندارید، بهتر است زمان برگزاری آزمون تافل خود را تغییر دهید تا اینکه آزمون را شرکت کنید و در صورت پایین بودن نمره تافل دوباره آزمون شرکت کنید و هزینه کامل را متقبل شوید. چنانچه تصمیم بر تغییر زمان آزمون ثبت نامی گرفتید باید مبلغی معادل 60 دلار را پرداخت کنید. برای پرداخت هزینه تغییر زمان آزمون تافل بر روی این لینک کلیک کنید.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري

آزمون تافل