نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش دوم)
نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش دوم)Reviewed by ananayis on Sep 14Rating: 4.5نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش دوم)نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش دوم)

در بخش اول این مقاله آمادگی های مربوط به قبل از بروز سقوط هواپیما مرور شد. در این مقاله مواردی که حین بروز تصادف باید مورد توجه قرار گیرند، بررسی می شود.

سقوط

1- وضعیت را ارزیابی کنید. سعی کنید تعیین کنید هواپیما در چه سطحی فرود می آید تا بتوانید خود را آماده کنید. برای مثال، اگر باید در آب فرود بیایید، باید جلیقه نجات خود را بپوشید، هرچند شما باید تا زمانی که از هواپیما بیرون بیایید برای باد کردن آن صبر کنید. اگر قصد دارید در آب و هوای سرد فرود آورید، باید سعی کنید یک پتو یا ژاکت برای گرم کردن خود در خارج به همراه داشته باشید.
محدوده تقریبی که بر فراز آن پرواز می کنید را بشناسید، بنابراین شما باید ایده ای از جایی که در آن هستید، زمانی که هواپیما سقوط کند داشته باشید. اگر از ایالت آیووا به کالیفرنیا پرواز می کنید می توانید کاملا مطمئن باشید که در اقیانوس فرود نمی آیید.
از زمان قبل از سقوط هواپیما برای پیدا کردن محل خروج خود استفاده کنید. اگر هواپیما در حال سقوط باشد، شما تقریبا همیشه باید چند دقیقه قبل از ضربه آماده شوید. از این زمان استفاده کنید تا بار دیگر بررسی کنید که کدام خروجی ها نزدیک تر هستند.

Survive-a-Plane-Crash-2

2- فضای خود را تا حد ممکن آماده کنید. اگر می دانید که می خواهید تصادف کنید، صندلی خود را به موقعیت عمودی بازگردانید و در صورت امکان همه چیزهایی را که ممکن است خطرناک باشند، دور کنید. زیپ ژاکت یا کت خود را ببندید و مطمئن شوید که کفش ها محکم در پای شما هستند. سپس یکی از دو حالت استاندارد برای مقاومت در برابر فشار را که برای سقوط هواپیما استفاده می شود، بپذیرید و سعی کنید آرام باشید.
در هر دو طرف، پای خود را باید روی کف و به عقب نسبت به زانوی خود بکشید تا جراحات احتمالی پا را کاهش دهید. برای جلوگیری از شکستن استخوان های ساق پای خود، پاهای خود را تا آنجا که ممکن است در زیر صندلی قرار دهید.

Survive-a-Plane-Crash-3

3- به سمت صندلی مقابل خود خم شوید. اگر صندلی در جلوی شما به اندازه کافی نزدیک است، یک دست را روی پشت صندلی قرار دهید، سپس دست دست دیگر را روی آن قرار دهید. پیشانی خود را روی دستان خود بگذارید. انگشتان دست خود را بی حرکت نگه دارید.
گاهی اوقات توصیه می شود که سر خود را به طور مستقیم بر روی صندلی در مقابل خود قرار دهید و انگشتان خود را پشت سرتان قرار کنید. برای محافظت از سر خود بازوهایتان را دو طرف سر خم کنید.
اگر صندلی در مقابل شما وجود ندارد به جلو خم شوید. اگر صندلی جلوی شما قرار ندارد به جلو بروید و سینه خود را روی ران و سرتان بین زانوها قرار دهید. مچ دست خود را در مقابل ساق پا گذاشته و مچ پا را بگیرید.

Survive-a-Plane-Crash-4

4- سعی کنید آرام باشید. هنگام سقوط هواپیما یا بعد از آن تکان های شدیدی را احساس خواهید کرد. با این وجود، اگر خونسردی خود را حفظ کنید، بیشتر احتمال دارد که زنده بمانید. به یاد داشته باشید که حتی در بدترین موقعیت ها، شما احتمال زنده ماندن دارید. شما باید قادر به تفکر منطقی برای به حداکثر رساندن این شانس باشید.

Survive-a-Plane-Crash-5

5- در صورت سقوط هواپیما در آب، جلیقه ی نجات را بپوشید، اما آن را باد نکنید. اگر شما آن را در هواپیما باد کنید، هنگامی که هواپیما شروع به پر شدن از آب می کند، جلیقه ی نجات شما را به سمت بالا در برابر سقف کابین فشار می دهد و بسیار سخت خواهد بود که به عقب حرکت کنید و به دام می افتید. در عوض، نفس خود را حفظ کنید و هنگامی که از هواپیما بیرون می روید، آن را باد کنید.

Survive-a-Plane-Crash-6

6- قبل از کمک به دیگران ماسک اکسیژن خود را بگذارید. شما احتمالا این را در هر پرواز تجاری که در آن بوده اید شنیده اید، اما ارزش تکرار دارد. اگر بدنه کابین در معرض خطر قرار گیرد، شما فقط حدود 15 ثانیه یا کمتر برای شروع تنفس از طریق ماسک اکسیژن خود قبل از غش کردن فرصت دارید.
در حالی که شما ممکن است احساس اولویت برای کمک به فرزندان خود یا مسافر سالمند نشسته در کنار خود داشته باشید، اگر شما هوشیار نباشید، امکان کمک به هیچ کسی را نخواهید داشت. همچنین، به یاد داشته باشید که حتی می توانید ماسک اکسیژن اشخاص دیگری را که از حال رفته اند روی صورت آنها قرار دهید. این ممکن است زندگی آنها را نجات دهد.