نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش اول)
نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش اول)Reviewed by ananayis on Sep 10Rating: 4.5نجات یافتن از سقوط هواپیمانجات یافتن از سقوط هواپیما

احتمال مرگ در یک پرواز تجاری هواپیمایی تقریبا برابر با 1 در 9 میلیون است. گفته می شود که در ارتفاع 33000 فوت (10،058.4 متر) بالاتر از سطح زمین ممکن است خیلی چیزها اشتباه پیش برود و اگر به اندازه ی کافی خوش شانس نباشید، تصمیمات شما می تواند به معنای تفاوت بین زندگی و مرگ باشد. تقریبا 95٪ از افرادی که در سقوط هواپیما را تجربه می کنند، زنده می مانند، بنابراین حتی اگر بدترین اتفاق بیافتد، شانس بالایی برای نجات یافتن دارید. شما می توانید برای هر اتفاقی در پرواز آماده شوید، در حین سقوط هواپیما آرام باشید، تا شانس زنده ماندن خود را بالا ببرید.

آمادگی برای پرواز امن

سقوط هواپیما

1- لباس راحت بپوشید. اگر از یک سقوط هواپیما جان سالم به در برده باشید، باید بتوانید گرم بمانید. حتی اگر گرم ماندن مسئله ی مورد توجهی نباشد، با لباس قسمت بیشتری از بدن شما در هنگام ضربه تحت پوشش قرار می گیرد، و کمتر احتمال دارد که شما صدمات جدی یا سوختگی بردارید. شلوار بلند، تی شرت با آستین بلند، و کفش محکم و راحت بپوشید.
لباس های سنگین یا کارشده مناسب نیستند، زیرا می توانند هنگام خروج اضطراری از هواپیما مشکل ایجاد کنند. اگر می دانید که می خواهید در مناطق سرد پرواز کنید، لباس مناسب به همراه داشته باشید، و در نظر بگیرید که یک جلیقه را نزدیک خود نگه دارید.
لباس های پنبه یا پشم نیز مناسب هستند زیرا آنها کمتر قابل اشتعال هستند. پشم در هنگام پرواز بر فراز آب به پنبه ترجیح داده می شود، زیرا پشم عایق های خود را از دست نمی دهد و به اندازه پنبه خیس نمی شود.

Survive-a-Plane-Crash-2

2- کفش های معقول بپوشید. اگر چه ممکن است بخواهید راحت یا حرفه ای به نظر برسید، صندل یا کفش پاشنه بلند حرکت سریع را در زمان های اضطراری دشوار می سازد.

Survive-a-Plane-Crash-3

3- نزدیک دم هواپیما بشینید. مسافران نزدیک دم هواپیما 40٪ بیشتر از مسافران در چند ردیف اول در صورت وقوع سقوط هواپیما نجات پیدا می کنند. از آنجا که یک راه فرار سریع به شما بهترین شانس برای زنده ماندن را می دهد، بهتر است که صندلی ها را تا حد ممکن نزدیک به خروجی، راهرو و در عقب هواپیما انتخاب کنید.
بله، در واقع از لحاظ آماری پرواز در قسمت اقتصادی امن تر از پرواز در قسمت درجه یک است. صرفه جویی در هزینه و ایمن ماندن هر دو را با هم داشته باشید.

Survive-a-Plane-Crash-4

4- کارت ایمنی را بخوانید و به سخنان ایمنی قبل از پرواز گوش کنید. بله، شما ممکن است تمام آن را از قبل شنیده باشید و احتمالا هرگز به آن نیازی ندارید، اما اگر دستورالعمل های قبل از پرواز یا کارت ایمنی را نادیده بگیرید، اطلاعاتی را که می تواند در صورت بروز سقوط هواپیما حیاتی باشد، از دست می دهید.
فرض کنيد همه اينها را هم ميدانيد. هر نوع هواپیما دارای دستورالعمل های ایمنی متفاوتی است.
اگر شما در یک ردیف خروجی نشسته اید، درب را بررسی کنید و مطمئن شوید که می دانید که چگونه باید آن را باز کنید. در شرایط عادی، مهمانداران درب را باز می کنند، اما اگر آنها در دسترس نیستند یا مجروح شده اند، باید این کار را خودتان انجام دهید.

Survive-a-Plane-Crash-5

5- تعداد صندلی ها را بین صندلی خود و ردیف خروجی شمارش کنید. پیدا کردن خروجی نزدیک به شما و تعداد صندلی هایی که برای رسیدن به آن باید طی کنید را حساب کنید. اگر هواپیما سقوط کند، ممکن است دود، صداهای بلند و یا گیج کننده در کابین باشد. اگر شما نیاز به فرار دارید، ممکن است مجبور شوید راه خود را برای خروج پیدا کنید، که اگر بدانید کجاست و تا چه اندازه با شما فاصله دارد، خیلی ساده تر می شود.
شما حتی می توانید شماره را در دست خود بنویسید، بنابراین اگر نیاز فورری پیدا شد، مرجع سریعی خواهید داشت.

Survive-a-Plane-Crash-6

6- کمربند ایمنی خود را در هر زمان بسته نگه دارید. هر سانتی متر کمربند ایمنی شما نیروی G را که در تصادف تجربه می کنید سه برابر می کند، بنابراین کمربند ایمنی خود را در هر زمانی که در هواپیما هستید، محکم کنید.
فشار پایین کمربند را روی لگن خود کم کنید. شما باید بتوانید رگه بالایی لگن بالای لبه بالایی کمربند را احساس کنید، که در شرایط اضطراری بسیار بهتر از قرار دادن کمربند روی معده نرم به شما کمک می کند.
کمربند خود را ببندید، حتی اگر خواب هستید. اگر سقوط هواپیما هنگامی که شما خواب هستید اتفاق بیافتد، خوشحال خواهید شد که کمربند را بسته بودید.