آمازون رقیب جدی نت فلیکس / ورود آمازون همراه با تخفیف به بازار VOD
آمازون رقیب جدی نت فلیکس / ورود آمازون همراه با تخفیف به بازار VODReviewed by مدیر سایت on Apr 20Rating: 5.0ورود آمازون همراه با تخفیف به بازار VODتماشای فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی در آمازون

آمازون وارد بازار VOD شده و قصد دارد با تخفیف ویژه بازار را از آن خود کند و این یعنی نت‌فلیکس یک رقیب جدی پیدا کرده است.

 به نقل از اسکرین دیلی، آمازون به عنوان کمپانی غول تجارت آنلاین به رهبری جف بزوس به شدت در بازار VOD (سیستمی که طبق آن مشتری می‌تواند هر وقت که می‌خواهد و نه در ساعت مقرر پخش تلویزیونی، ویدیوها و محتوای مورد نظرش را تماشا کند) آمریکا و شرکتی که در حال حاضر رهبری آن را بر عهده دارد (یعنی نت‌فلیکس) به تکاپو افتاده است.

 

از روز یکشنبه هفدهم آوریل، مشتریان آمازون می‌توانند از طریق «پرایم ویدیو» با خرید یک بسته متحوای سینمایی و تلویزیونی که ماهی ۸.۹۹ دلار هزینه دارد و لازم نیست برای دریافت آن هزینه سرویس «آمازون پرایم» هم پرداخت شود، به تماشای فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی بنشینند.

 netflix-amazon

اما نکته‌ مهم این است که پرایم ویدیو یک دلار در ماه ارزان‌تر از خدمات پخش‌ آنلاین نت‌فلیکس برای مشتریان آب می‌خورد و سه استریم متفاوت به هر مشتری ارایه می‌کند. این یعنی مشتریان دیگر مجبور نیستند برای دریافت محتوای خود، ۹۹ دلار در سال هم برای آمازون پرایم پرداخت کنند.

 

در حقیقت ساختار سیستم پرایم به کلی تغییر کرده و از حالا به بعد تنها در قالب یک برنامه ماهانه کمی گران‌تر یعنی ۱۰.۹۹ دلار در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. با استناد به گزارش‌ها، بزوس گفته مشتریان پرایم خواستار یک برخورد انعطاف‌پذیرتر در پرداخت شده بودند و به همین دلیل است که آمازون این حرکت را انجام داده است.

 

اما این حرکت بدون شک پاسخی به نت‌فلیکس و سرویس پخش آنلاین آن بوده است. تنها یک هفته موفقیت بخش محتوای کمپانی بزوس را تکمیل می‌کند. این در حالی است که آمازون استودیوز موفق شد در فستیوال فیلم کن پنج فیلم را خریداری کند و در سینماکان هم نمایش‌دهندگان را تحت تاثیر قرار دهد.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري