گمرک در خرید از سایت علی اکسپرس
گمرک در خرید از سایت علی اکسپرسReviewed by محمد on Nov 27Rating: 4.5نکاتی درباره هزینه گمرک در خرید از سایت علی اکسپرسنکاتی در خرید از سایت علی اکسپرس وجود دارد که از آن جمله محاسبه هزینه گمرک می باشد که در این جا نکاتی مفید در این باره گفته شده است.

گمرک

گروه ارزان سفر با ارائه خدمات خرید از سایتهای خارجی مخصوصا خرید مستقیم از سایت علی اکسپرس و پس از انجام بیش از 2000 سفارش عملکرد خوب خود را در این زمینه نشان داده است. تجربه این گروه نشان داده که هزینه گمرکی در خرید از سایت علی اکسپرس مبلغی متغیر است که حتی در بعضی مواقع هیچ هزینه ای را در بر ندارد و در بیشترین حالت هزینه ای حدود 20 هزار تومان می باشد. تعرفه گمرکی تمامی کالاها در سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران وجود دارد. نکته مهم این است که هزینه گمرک برای هر مرسوله دریافت می شود. اجازه دهید در ادامه برای روشن شدن موضوع مثالی زده شود.

فرض کنید شما تمایل به خرید 5 کالا از یک رده در سایت علی اکسپرس دارید که قیمت تمامی آنها حدود 10 دلار باشد و قیمت دلار را 3500 تومان فرض میکنیم. با این حساب قیمت هر کالا حدود 35000 تومان خواهد بود. برای این خرید چند حالت وجود دارد که سعی داریم تمام این حالات را بررسی کنیم. حالت اولی این است که تمامی کالاها از یک فروشگاه باشد که در این صورت ارزش خرید شما حدود 175 هزار تومان خواهد بود و فروشنده تمام خریدهای شما را در یک بسته ارسال خواهد کرد (البته این در صورتی ممکن است که کالاهای شما در یک بسته جای گیرد). اگر خرید های شما شامل هزینه گمرک شوند شما تنها یک هزینه گمرک پرداخت خواهید کرد یعنی هزینه نهایی خرید شما حدود 200 هزار تومان خواهد شد و این بدین معنی است که شما هر کالا را حدود 40 هزار تومان خریداری کرده اید.

حالت دیگر این است که شما هر کالا را از یک فروشگاه تهیه کنید. در این صورت برای شما 5 بسته از 5 فروشگاه مختلف ارسال خواهد شد. فرض کنیم برای تمام کالاها هزینه گمرک دریافت شود در این صورت برای هر بسته حدود 20 هزار تومان هزینه گمرک برای هر کالا دریافت میشود که مجموعه قیمت هر کالا را به 55 هزار تومان خواهد بود. در نهایت هزینه خرید شما حدود 275 هزار تومان خواهد شد. توجه کنید که در این حالت هزینه خرید شما 100 هزار تومان بیشتر خواهد شد.

مدیریت هزینه گمرک

با توجه به نکات گفته شده و مثالی که آورده شد انجام چه خریدهایی صرفه اقتصادی بیشتری دارد؟ اولین نکته این است که کالایی را انتخاب کنید که حتی با اعمال هزینه گمرک باز هم خرید صرفه داشته باشد. برای مثال اگر شما کالایی با قیمت 100 دلار را خریداری کنید هزینه ریالی خرید شما 350 هزار تومان خواهد شد که حتی با اعمال 20 هزار تومان هزینه گمرک باز هم خرید صرفه اقتصادی دارد زیرا هزینه گمرک کسر کوچکی از هزینه خرید است.

نکته دوم این که شما اگر تمایل به خرید کالاهایی ارزان را دارید سعی کنید خریدهای خود را از یک فروشگاه انجام دهید و یا اینکه تعداد خرید خود را افزایش دهید. یعنی اگر تمایل به خرید کالایی با قیمت 5 دلار را دارید تعداد خرید خود را افزایش دهید مثلا تعداد 10 مورد از این کالا را سفارش دهید.

و نکته سوم این خواهد بود که شما کالایی با تخفیف زیاد را انتخاب کنید و اقدام به خرید کنید تا هزینه گمرک در صورت اعمال شدن توسط تخفیف داده شد توسط فروشنده جبران شود.

با توجه به نکات گفته شده شما میتوانید هزینه گمرک اعمال شده در خریدهای خود را مدیریت کنید و خریدی شیرین تر را تجربه کنید.

 

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري