وسترن یونیون (Western union) چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟
وسترن یونیون (Western union) چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟Reviewed by مدیر سایت on Jan 15Rating: 4.0انتقال وجه به خارج با وسترن یونیوننحوه انتقال ارز با وسترن یونیون به خارج از کشور

نحوه استفاده از وسترن یونیون چگونه است؟

امروزه و در این عصر که عصر ارتباطات و تکنولوژی نام دارد، افراد فقط محدود به زندگی در کشور خود و ارتباط با همشهری های آن کشور نیستند. به طور مثال، فردی که در کشور ایران زندگی می کند، می تواند با فردی در کشورهای دیگر مانند انگلیس، آمریکا، کانادا و … ارتباط برقرار کند، یعنی با وی دوست شود، سوالات خود را از او بپرسد، نیازهای مالی یکدیگر را برطرف کنند و … . تمام این کارها از راه های طولانی قابل انجام اند اما مشکلاتی وجود دارد. به طور مثال برای انتقال پول چه باید کرد؟ شرکت های زیادی مانند وسترن یونیون برای انتقال پول به وجود آمده اند که می توانید از آنها استفاده کنید. اگر می خواهید درباره وسترن یونیون اطلاعاتی داشته باشید، این مقاله را درباره وسترن یونیون و نحوه استفاده از western union  بخوانید.

وسترن یونیون

 
وسترن یونیون (Western union) چیست؟

در سال 1851، فردی با نام ازرا کرنل، شرکتی را به وجود آورد که خدمات مالی و ارتباطی را ارائه می داد. مقر شرکت وسترن یونیون هم اکنون در مریدین، کلرادو ایالات متحده آمریکا است.

همانطور که گفته شد، شرکت وسترن یونیون، خدمات مالی و ارتباطی را ارائه می دهد. حواله ارز، یکی از بهترین و محبوب ترین خدمات این شرکت است. از طریق این خدمت، شما قادر هستید که مقداری ارز را از کشور خودتان به یک کشور دیگر برای فرد مشخصی حواله کنید.

نحوه انتقال وجه با این سیستم چگونه است؟

به وسیله امکان حواله وجه که شرکت وسترن یونیون ارائه می دهد، شما قادر خواهید بود که در عرض تنها چند دقیقه، مبلغی ارز را به یک کشور دیگر، برای یک فرد مشخص انتقال دهید.

کار با این سیستم و حواله کردن وجه برای شما که انتقال دهنده هستید بسیار راحت خواهد بود اما برای طرف گیرنده مشکلات و جابجایی هایی به همراه دارد.

برای انتقال وجه باید به سایت وسترن یونیون مراجعه کنید. سپس مبلغ خود و دیگر اطلاعات اعم از نام گیرنده و … را انتخاب کنید و در این صورت وجه شما انتقال داده می شود و یک کد امنیتی به شما داده خواهد شد. طرف گیرنده باید ابتدا با در دست داشتن پاسپورت خود و کد امنیتی به یک شعبه این شرکت مراجعه کند. سپس آن را ارئه کرده و فرم را با مشخصات فردی خویش پر می کند. پس از انجام این مراحل مبلغ حواله شده را تحویل خواهد گرفت. البته قابل ذکر است که هنگام انجام حواله، کارمزدی از شما کسر خواهد شد.

استفاده از وسترن یونیون در ایران امکان پذیر است؟

فعلا به دلیل تحریم های مالی علیه ایران، خدمات Western union  در ایران ارائه نمی شود اما می توانید برای انتقال وجه مورد نظر، از سایت های معتبر – که تعدادشان کم هم نیست – استفاده کنید. این گونه سایت ها ایرانی بوده و پروسه حواله کردن وجه را به سادگی برای شما انجام خواهند داد. برای یافتن این سایت ها، کافی است عبارت “وسترن یونیون” را به فارسی در گوگل سرچ کنید.

نکات قابل ذکر درباره شرکت وسترن یونیون :

ابتدا باید بدانید که کارمزدی بابت انتقال از شما دریافت می شود، به دلیل سادگی و سرعت Western union است.

وجه انتقالی شما، به سرعت و در چند دقیقه حواله خواهد شد.

در یک روز می توانید حداکثر 5000 دلار را انتقال دهید.

این سیستم از حواله بانکی سریعتر است و برای مبالغ کم نیز  قابل انجام است.