پی پال چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟
پی پال چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟Reviewed by ananayis on Aug 2Rating: 4.5پی پال چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟این مقاله به شما نحوه ی استفاده از پی پال را توضیح می دهد.

پی پال یکی از محبوب ترین و قابل اعتماد ترین روش های ارسال و دریافت آنلاین پول است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس و نحوه استفاده از آن، مراحل زیر را بخوانید.

مرحله ی اول- ایجاد یک حساب کاربری

Use-PayPal-1

1- در مورد خدمات بیشتر بدانید. صفحه خانگی پی پال به آدرس paypal.com می باشد. از آنجا می توانید بلافاصله یک حساب کاربری را درخواست کرده یا کمی بیشتر درباره آن مطالعه کنید. در صورتی که می خواهید در وقت خود صرفه جویی کنید، ما یک راهنمای کوتاه برای شما آماده کرده ایم.
پی پال یک سرویس بانکی آنلاین است. پی پال به عنوان یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین نام ها در کسب و کار بانکی اینترنتی، پذیرش گسترده ای به عنوان یک وسیله پرداخت برای انواع معاملات آنلاین است.

Use-PayPal-2

پی پال بیشترین ارتباط را با eBay، بازار آنلاین معروف دارد. با این حال در بسیاری از موقعیت های دیگر نیز استفاده می شود.
در پی پال سطوح مختلف حساب وجود دارد. اصلی ترین حساب، حساب کاربری شخصی است. این نوع حساب رایگان است و با محدودیت ماهیانه 500 دلار همراه است.

Use-PayPal-3

اکثر مردم حساب شخصی را انتخاب می کنند، که اساسا آزادانه به عنوان یک ابزار خرید استفاده می شود. کسانی که به طور مرتب به صورت آنلاین کالاها یا خدمات خود را به فروش می رسانند، ممکن است یک حساب با امکانات بیشتر نیاز داشته باشند.
حساب Premium که هزینه آن افزایش می یابد، محدودیت ماهیانه را افزایش می دهد، به دارنده حساب اجازه می دهد تا کارت های اعتباری شخصی و بانکی را به عنوان پرداختی برای هزینه های جزئی قبول کند و خدمات پشتیبانی آنلاین مشتری را اضافه می کند.
حساب Business گران ترین و کاملترین نوع حساب پی پال است. همه چیزی که در حساب برتر وجود داشته، و همچنین تعدادی از ویژگی های دیگر مفید برای کسب و کارهای کوچک را شامل می شود:
• دسترسی به ابزار پیشرفته و گزارش از پی پال و eBay.
• گزینه ای برای نگه داشتن حساب به نام یک کسب و کار، به جای شخص.
• گزینه های دسترسی محدود برای کارمندان برای ارتباط با حساب.
• توانایی دریافت پول از خریداران فاقد حساب پی پال.
یک کارت اعتباری پی پال نیز وجود دارد. این کارت یک کارت اعتباری با نام تجاری مسترکارت با نرخ بهره متوسط و برخی مزایا برای خریداران معمولی آنلاین که از سرویس استفاده می کنند، می باشد.

Use-PayPal-4

پی پال تضمین شده است. پی پال به دلیل ویژگی هایی که دارد و خدماتی که به طور یکسان برای محافظت از خریداران و فروشندگان از کلاهبرداری ها و مشکلات پرداخت ارائه می کند، بسیار معروف است.

Use-PayPal-5

بخشی از آن به این دلیل است که سرویس ها برای جابجایی غیر ضروری در حسابهای کاربری، اغلب به دلایل نامعلوم، بدنام هستند. فلسفه حمایت مالی اولیه پی پال را می توان به “بهتر است ایمن باشید تا متاسف” توصیف کرد.

Use-PayPal-6

2- برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید. هنگامی که شما آماده دریافت یک حساب پی پال برای خود هستید، روی دکمه آبی در گوشه سمت راست بالای پنجره کلیک کنید که «ثبت نام» را نشان می دهد.
نوع حساب خود را انتخاب کنید. در صفحه اول، اطلاعات کشور خود را پر کنید و سپس انتخاب کنید که آیا شما یک حساب شخصی یا یک حساب کاربری برای یک سازمان یا سازمان غیر انتفاعی ثبت می کنید.

Use-PayPal-7

شما بعدها هم خواهید توانست حساب کاربری شخصی خود را به یکی دیگر از انواع دیگر ارتقا دهید، بنابراین فقط برای کسب یک حساب کسب و کار به عنوان یک سازمان ثبت نام نکنید.

به صفحه دوم بروید. اطلاعات لازم را پر کنید و سپس با دقت چهار سیاست و خط مشی شرکت را که در انتهای صفحه وجود دارد مطالعه کنید.

Use-PayPal-8

چهار سیاستی که کاربر باید آنها را بپذیرد، سیاست حفظ حریم خصوصی، سیاست استفاده قابل قبول و سیاست تحویل ارتباطات الکترونیک است. آنها عمدتا قوانین رایج را شامل می شوند، اما قبل از اینکه ثبت نام کنید، آنها را بررسی کنید.
حساب کاربری خود را نهایی کنید. هنگامی که قوانین را مطالعه کردید، کادر مربوطه را برای نشان دادن اینکه شما قوانین را خوانده اید علامت بزنید و روی دکمه ی زرد در پایین صفحه که “موافق و ثبت نام ” است را کلیک کنید.

Use-PayPal-9

پی پال تنها به هر شخص اجازه ی ثبت یک حساب کاربری شخصی را می دهد. اگر می خواهید یک حساب کاربری دیگر ایجاد کنید، ابتدا باید حساب اول را ببندید.

Use-PayPal-10

3- اگر می خواهید حساب خود را ارتقا دهید. هنگامی که حساب کاربری شما ایجاد شد، می توانید با استفاده از اطلاعاتی که ارائه کرده اید وارد سیستم شوید. اولین صفحه ای که هنگام ورود به سیستم می بینید باید یک صفحه نمای کلی از حساب شما باشد. در زیر نام شما یک لینک است که “ارتقا” نام دارد. اگر بخواهید یک حساب Premium یا Business خریداری کنید، این لینک را دنبال کنید.

Use-PayPal-11

4- حساب کاربری خودرا تایید کنید. به دنبال پیوند در صفحه اصلی باشید که به شما این امکان را می دهد. حسابتان را با اتصال آن با یک حساب بانکی دیگر تأیید کنید، که ثابت می کند شما فرد واقعی هستید. برخی از خدمات پی پال تا زمانی که حساب کاربری خود را تأیید نکرده اید، محدود شده است، بنابراین در اسرع وقت این کار را انجام دهید.

مرحله ی دوم- استفاده از حساب کاربری

 

Use-PayPal-12

 

1- سپردن پول را یاد بگیرید. اگر بخواهید با استفاده از حساب پی پال خود خریدی انجام دهید، ابتدا باید پول درحساب داشته باشید. برای انجام این کار روی لینک “اضافه کردن پول” را در قسمت بالا سمت چپ صفحه اصلی کلیک کنید.

اطلاعات خود را تأیید کنید. پی پال قبل از اینکه بتوانید پول را به حساب خود بریزید، از شما کمی اطلاعات بیشتر خواهد خواست. اطلاعات را وارد کرده و روی دکمه Submit کلیک کنید .

چگونگی اضافه کردن پول را انتخاب کنید. با استفاده از چند روش مختلف می توانید پول را به حساب خود اضافه کنید. برای صاحبان حساب های شخصی، دو گزینه اصلی وجود دارد:

انتقال وجه از بانک شما. با ارائه اطلاعات بانکی به پی پال، می توانید راهی برای انتقال پول از آنجا به حساب پی پال خود تنظیم کنید. این فرایند رایگان است، اما هر بار انتقال به طور متوسط 3-5 روز طول می کشد.

از Green Dot MoneyPak استفاده کنید. این یک گزینه نسبتا جدید است که به شما امکان می دهد یک کارت هدیه از یک فروشگاه فیزیکی مانند Walmart یا Rite Aid Pharmacy خریداری کنید و سپس کد کارت را در سایت پی پال وارد کنید تا مبلغ کارت را به حساب پی پال خود انتقال دهید.

شما مبلغ 4.95 دلار علاوه بر مبلغ کارت پرداخت می کنید. که این بدین معنی است که فروشگاه از فروش آن پول می گیرد.

تراکنش را کامل کنید. بعد از اینکه روش سپرده خود را برای تکمیل آن انتخاب کردید، از دستورات در صفحه بعدی پیروی کنید.

Use-PayPal-13

2- برداشت پول را یاد بگیرید. برای افرادی که گهگاه در eBay و سایر سایت ها کالا به فروش می رسانند، محدودیتی به مبلغ 500 دلاری برای برداشت از حساب شخصی پی پال وجود دارد؛ برای کسب و کارهای جدی تر، این حد مجاز به سرعت محدودیت را نشان خواهد داد. هر کدام از انواع حساب که دارید، برای شروع بر روی لینکی در صفحه اصلی که “برداشت” نام دارد کلیک کنید.

اطلاعات خود را تأیید کنید. همانند سپردن پول، اگر می خواهید پول را از پی پال برداشت کنید شما باید برخی از اطلاعات اولیه را ارائه دهید. هر آنچه لازم است را ارائه دهید و برای ادامه به صفحه ی بعد بروید.

نوع برداشت خود را انتخاب کنید. پی پال دارای تعدادی گزینه برداشت است که در شرایط تحویل و تسهیلات متفاوت هستند. هر کدام را که ترجیح می دهید انتخاب کنید و روی لینک مناسب کلیک کنید. گزینه ها عبارتند از:

• انتقال از حساب بانکی به حساب تأیید شده شما، که چند روز کاری طول می کشد، اما رایگان است.

• یک چک از پی پال که دریافت آن تا 10 روز طول می کشد و 1.50 دلار هزینه دارد، اما نیازی به تایید حساب شما ندارد.

• یک معامله نقدی پی پال، که رایگان و فوری است، اما برای شما لازم است ابتدا درخواست کارت کنید و آن را دریافت کنید.

• کارت تخفیف ATM، که فوری است اما 1.00 دلار علاوه بر هر هزینه دیگر ATM. هزینه دارد.

• گزینه “پیشنهاد ویژه”، که شما را به یک صفحه از پیشنهادات ویژه از سراسر اینترنت برای کاربران پی پال می برد. خرید از این صفحه رایگان و فوری است.

تراکنش را کامل کنید هر اطلاعات اضافی مورد نیاز را در صفحه بعدی پر کنید و درخواست خود را ارسال کنید.

Use-PayPal-14

3- ارسال و درخواست پول را یاد بگیرید. در خارج از eBay، پی پال ابزارهایی را برای بازرگانان و خریداران فراهم کرده تا هرچه بیشتر فرایند خرید و فروش را به صورت خودکار و سریع ارتقا دهد، اما ممکن است زمانی باشد که می خواهید پول را از طریق کانال های ساده ارسال کنید، یا از کسی که هنوز پول شما را پرداخت نکرده درخواست پول دارید.
برگه ها را در بالای صفحه اصلی بخوانید. دو برچسب “ارسال پول” و “درخواست پول” وجود دارد. هر کدام را که نیاز دارید انتخاب کنید.
برای ارسال پول، انتخاب کنید که آیا شما به برای یکی از دوستان یا اعضای خانواده پول ارسال می کنید یا پولی برای پرداخت هزینه برای کالاها یا خدمات ارسال می کنید. پس از انتخاب گزینه مناسب، هزینه ها را بخوانید و معامله را کامل کنید.
برای درخواست پول، انتخاب کنید که آیا یک فاکتور یا یک درخواست ساده ارسال کنید. فاکتورها با کمک پی پال تولید می شوند؛ درخواست پول از طریق پر کردن فرم انجام می شود، اما مزیت آن این است که با تعادل پی پال شما ارتباط نداشته باشد. هزینه های مربوط به دریافت پول از طریق یک درخواست را بخوانید و به پایان برسانید.

Use-PayPal-15

4- از خدمات دیگر آگاه باشید. پی پال طیف گسترده ای از سرویس های دیگر، به ویژه برای کسب و کار (فروش)، ارائه می دهد که از دکمه های رایج وب سایت تا دستگاه های کشیدن کارت اعتباری و گوشی های هوشمند برای فروشگاه های فیزیکی می باشد. در مورد هر گونه خدمات اضافی مورد علاقه خود با جست و جو در سایت یاد بگیرید.
از ترکیب بندی آگاه باشید. به خاطر داشته باشید که پنج زبانه (تب) در بالای نوار پی پال وجود دارد. هر زبانه شامل یک زیر-صفحه با گزینه های خاص تر است. با تغییر زبانه ها و بررسی گزینه ها، شما می توانید هر بخش از اطلاعات را در سایت به آسانی پیدا کنید. زبانه ها عبارتند از:

Use-PayPal-16

  • حساب من
  • ارسال پول
  • درخواست پول
  • خدمات تجاری
  • محصولات و خدمات

با زبانه حساب من راحت باشید. از میان همه زبانه ها، “حساب من” بیشترین بازدید توسط شما را خواهد داشت. در حالی که شما در زیر-صفحه حساب کاربری خود هستید، لیستی از گزینه های مهم دیگر فقط در زیر برگه ها، در نوار خاکستری در دسترس هستند. برای انتخاب این گزینه به برگه حساب من بروید:

Use-PayPal-17

مرور، یک نمای کلی از مانده حساب، مبلغ و تراکنش های در انتظار شما را نشان می دهد.
اضافه کردن پول (قبلا پنهان بوده)، جایی که می توانید پول را به حساب پی پال خود بسپارید.
برداشت (قبلا پنهان بوده)، که به شما اجازه می دهد پول را از حساب پی پال خود برداشت کنید.
تاریخچه، که شامل ثبت معاملات مالی و اسناد مالیاتی است.
اظهارات، که در آن سه ماه آخر اظهارات حساب برای چاپ و یا دانلود برای سوابق دائمی شما در دسترس هستند.
مرکز حل اختلاف، جایی که می توانید از پی پال برای حل اختلافات پرداخت درخواست کمک کنید.
مشخصات، که تمام اطلاعات شخصی (از جمله بخش هایی از شماره های بسیار حساس مانند شماره های امنیت اجتماعی) را برای شما نمایش می دهد تا آنها را ببینید و اگر لازم است ویرایش کنید.