سوالات متداول

از کدام سایت های خارجی امکان خرید بلیط وجود دارد؟

ما چند سایت مطرح را به شما پیشنهاد دادیم در سایت در صورتی که از سایت دیگری بخواهید سفارش دهید با ما تماس بگیرید .

استرداد بلیط به چه صورت هست ؟

استرداد بلیط بستگی به سایتی دارد که شما درخواست سفارش دادید ولی کمترین زمان برگشت پول 60 روز می باشد با احتساب کم شدن 7 درصد کارمزد

مزایای کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards چیست؟

داشتن کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards در سفرهای خارجی می تواند واقعا سودمند باشد. این کارت ها را پیش از سفر با میزان مشخصی وجه شارژ نموده و با این کار چون قدرت شما در خرید قابل کنترل و در دسترس شماست، مانع از خرج کردن زیادی پول می شوید. در واقع، حد خرید و پرداخت های خود را براساس بودجه خود تنظیم می نمایید.

افرادی که از کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards سود می برند:

  • دانشجویانی که سهولت کارت اعتباری credit cards بدون ریسک بدهکار شدن
  • والدینی که در جستجوی یک ابزار بودجه بندی برای فرزندان نوجوان خود هستند
  • کسانی که نمی توانند کارت اعتباری تهیه کنند یا حساب بانکی داشته باشند و به دنبال ایجاد و بالا بردن رتبه اعتباری خود می باشند
  • کسانی که تازه به کشوری وارد شده و باز کردن حساب بانکی و یا تهیه کارت اعتباری در شرایط فعلی برای آنها مقدور نیست.

آیا بعد از خرید میتوانم پشتیبانی بگیرم؟

بله ...

 

زمان ارسال بلیط چقدر است و چگونه به دست ما می رسد؟

به محض سفارش توسط شما در کوتاه ترین زمان ممکن کار خرید بلیط انجام می شود و به ایمیل شما ارسال می شود .

کارت اعتباری یا کردیت کارت credit card چیست؟

کارت اعتباری (Credit Card) اصطلاحاً به سری کارتهائی اطلاق می گردد که شخص با توجه به میزان اعتباری که بانک صادر کننده کارت به او داده ، بدون داشتن موجودی امکان برداشت از حساب خود ( تا سقف اعتبار ) را دارد و پس از مدت معینی بدون هیچ گونه کارمزدی بدهی خود را به بانک پرداخت می نماید.

کارت اعتباری (Credit Card) یک کارت پلاستیکی است که روی آن نام دارنده و شماره کارت بصورت برجسته حک شده است و در پشت آن نیز یک نوار مغناطیسی تیره رنگ وجود دارد که حاوی برخی اطلاعات از مالک کارت اعتباری و همچنین مشخصات حساب و … است.

بطور معمول کارت های اعتباری دارای شماره ای ۱۶ رقمی هستند که منحصر به فرد بوده و اطلاعاتی نظیر بانک صادرکننده و … را می توان از آن استخراج کرد. از کارت های اعتباری هم می توان بصورت فیزیکی استفاده کرد مانند خرید از فروشگاه های دارای دستگاه کارت خوان (POS) و هم بصورت مجازی و اینترنتی.

در کارتهای اعتباری بین المللی بانک اعتباری را برای شما در نظر میگیرد و شما میتوانید تا سقف آن اعتبار خرید کنید بدون آنکه دیناری در حساب خود پول داشته باشید. در صورتیکه در کارتهای شارژی (Debit) که امروزه در ایران توسط بانکها در اختیار افراد قرار گرفته است حتما باید معادل مبلغی که میخواهید خرید کنید در حساب خود پول داشته باشید.

درآمد کمپانی و شرکتهای صادر کننده کارتهای مالی اعتباری بیشتر به گردش پول و حق انتقالها یا ترانسفرهای مالی وابسته است. لذا هر چه تعداد کاربر و انتقالهای مالی بیشتر باشد شرکت مربوطه درآمد بیشتری خواهد داشت.

شاید اصلی ترین دلائل گسترش روز افزون کاربرهای این کارتها سهولت در حمل و نقل پول های کلان، ایجاد امنیت برای صاحب پول، کاربری این کارتها در جهت خریدهای اینترنتی و در آخر تسهیلات روز افزونی که برای کاربرهای این کارتها در اکثر نقاط جهان در نظر گرفته شده و خواهد شد، باشد.

فروشگاههای پذیرنده کارت اعتباری با بانک صادر کننده کارت شما طرف میشوند و کاری به اعتبار شخص شما ندارند. بانک شما اعتبار شما را تضمین میکند. کارت اعتباری معمولاً به دو صورت ارائه می شوند: براساس سابقه اعتباری و براساس ضمانت.

کارتهای اعتباری که بر اساس ضمنانت صادر می شوند اصطلاحا Secured نامیده می شوند و برای کسانیه که قبلا در کشور مورد نظر سابقه اعتباری ندارند- مثل تازه مهاجرها صادر می شود. در این نوع از کارت ها باید مبلغی را در یک بانک یا نزد شرکت صادر کننده کارت بلوکه یا در اصطلاح Freeze کنید و بانک یا شرکت صادرکننده هم به شما یک کارت اعتباری با سقف اعتبار خیلی کم میدهد. هدف از این نوع کارتهای اعتباری بیشتر این است که مدتی از آن ها استفاده کنید و سابقه اعتباری برای خودتان بسازید که بانکها و موسسات مالی حاضر شوند به شما اعتبار تخصیص بدهند.

و معمولاً بعد از گذشت مدتی (معمولا ۶ ماه یا بیشتر) موسسه صادر کننده کارت اعتباری Secured پولتان را به شما برمیگرداند و کارتتان را به یک کارت اعتباری عادی تبدیل میکند.

کارت اعتباری (کردیت کارت credit card) با کارت پیش پرداخت (prepaid card) و دبیت کارت (Debit card) چه تفاوتی دارد؟

انواع کارت های بین المللی وجود دارد که عموم مردم به اشتباه همه این کارت های بین المللی را کردیت کارت یا کارت اعتباری می نامند. کارت های اعتباری یا کردیت کارت (Credit card) تنها یک دسته از کارت های بین المللی را شامل می شود و اقسام دیگری نظیر کارت های پیش پرداخت ( Prepaid Card) و کارت های دبیت یا بدهی (Debit Card) نیز وجود دارد.

کارت های اعتباری، بر خلاف آنچه در کشور ما- بواسطه صنف فنی عرضه کنندگان کارت و یا عدم شناخت صحیح از نقش کارت های اعتباری – تبلیغ می شود ، فقط وسیله ای جهت ایجاد دیر کرد در پرداخت های نقدی نیست، بلکه کارت های اعتباری با نوع سرویس ها ، امکانات و  نرم افزاری که صادرکنندگان کارت برای آن در نظر می گیرند، می تواند جهت عملی نمودن راههای رونق اقتصادی هر شرکت و سازمان صادرکننده کارت نقش بسزایی داشته باشد.

کارت های اعتباری علاوه بر کاهش هزینه های چاپ ، حمل و انتقال پول ، با مدیریت سرمایه ، استفاده بهینه از آن را برای دارندگان و پذیرندگان کارت (فروشگاهها و عرضه کنندگان کالاو خدمات ) فراهم می سازد و بر همین اساس است که صدور کارت اعتباری، دیگر در انحصار بانک ها و موسسات مالی نیست بلکه هر شرکت، فروشگاه، وب سایت، باشگاه یا سازمانی ممکن است برای اهداف خاصی اقدام به صدور کارت اعتباری جهت افراد ، اعضاء و یا مشتریان خود نماید.

  • کارت اعتباری یا کردیت کارت (Credit Card):

در هنگام صدور این نوع از کارتها، بانک عامل تضمینهایی مانند سند ملک یا اتومبیل را از مشتری دریافت کرده و بر اساس ارزش وثیقه مشتری درصدی را نیز به عنوان اعتبار به ارزش پول موجود در حساب ویزا کارت وی می افزاید.  بانک صادرکننده این اسناد را برای احراز اقامت درخواست کننده در کشور مورد نظر بانک دریافت نموده و پس از بررسی سوابق مالیاتی درخواست کننده اعتبار اولیه وی را بر اساس فیش حقوقی یا اعتبارنامه مالیاتی وی تعیین می نماید.

● کارتهای از پیش پرداخت (Prepaid):

در این نوع کارتها دارنده آن یک حساب بانکی مرتبط با کارت دارد که از سوی بانک عامل برای او افتتاح می شود. این کارت مثل کارتهای اعتباری فوق است با این تفاوت که مشتری فقط می تواند به اندازه موجودی حسابش از کارت برداشت کند.

● کارتهای دبیت (Debit Card):

کاربرد این کارتها دقیقاً مثل نوع بالا ولی بدون ارتباط به حساب بانکی مجزا می باشد و دو نوع دارند که شامل کارتهای قابل شارژ (Reloadable) و غیر قابل شارژ (Gift Card) می باشند.

● کارتهای مجازی (Virtual Card):

یک کارت اعتباری پیش پرداخت شده ( PrePaid ) می باشد که موجودیت فیزیکی ندارند و صرفا یک اعتبار مجازی و الکترونیک برای دارنده آن هستند که برای خریدهای online و تلفنی در اینترنت میتوان از آن استفاده کرد . عملکرد آن دقیقا به صورت سایر کارتهای اعتباری می باشد . تنها تفاوت آن اینست که این کارت تنها بصورت online قابل استفاده می باشد و شما می بایست قبل از خرید ، کارت خود را شارژ نمایید .

کارت از پیش پرداخت Prepaid Card چیست؟

کارت از پیش پرداخت Prepaid Card مانند کارت های استاندارد اعتباری (credit cards) و یا دبیت (debit cards) می باشد، با این تفاوت اصلی که قبل از خرج کردن کارت از پیش پرداخت Prepaid Card باید آن را شارژ نمایید.

این کارت ها شامل ۳ بخش مهم می باشند: شماره ۱۶ رقمی روی کارت، کد امنیتی ۳ رقمی و تاریخ انقضای کارت که هر سه قابل مشاهده برروی کارت فیزیکی شما می باشند.

از آنجا که کارت های ویزای صادرشده از نوع بینام هستند،از آنها با هر نام (name on card) و یا آدرسی (billing address) می توانید برای پرداخت های خود استفاده نمایید. توصیه ما این است که سعی شود از آیپی و آدرس ایران استفاده نشود.

اعلام مانده ویزا کارت های صادرشده از سوی ما قابل شارژ (reloadable) و یا غیرقابل شارژ (giftcard) را می توانید در بخش ورود صاحبان کارت با وارد کردن شماره ۱۶ رقمی کارت و کد امنیتی ۴ رقمی هر زمان که مایل باشید مشاهده نمایید.

کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards به غیر از قابلیت پرداخت در فروشگاه ها و به صورت آنلاین یا برداشت پول از دستگاه های خودپرداز (ATM) می توانند راه مناسبی برای بودجه بندی (budgeting) نیز باشند. این کارت ها غالبا از طریق کارت مستر (MasterCard)، میسترو (Maestro)، و یا کارت ویزا (Visa) صادر می شوند، و می توانند در جاهایی که این روش های پرداخت قابل قبول می باشد استفاده گردند.

روش کار با کارت های از پیش پرداخت Prepaid Cards بسیار ساده است. انتقال وجه مورد نظر از طریق این کارت ها به راحتی قابل انجام می باشد و کارت را هر زمان که بخواهید می توانید شارژ نمایید. از آنجا که بر خلاف کارت های اعتباری وجهی که خرج می کنید از قبل در کارت شما موجود است و حالت قرض ندارد و نمی توانید بیش از اعتبار خود کارت بکشید گرفتار بدهی نخواهید شد.

2 دیدگاه در “سوالات متداول

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =