آزمون GRE چیست؟
آزمون GRE چیست؟Reviewed by مدیر سایت on Feb 29Rating: 5.0GRE چیست؟ پرداخت هزینه آزمون GRE آزمون GRE چیست؟ پرداخت هزینه آزمون GRE

GRE چیست؟

GRE علامت انحصاری واژه Graduate Record Examination است. این نوعی آزمون است که مختص دانشجویانی است که تمایل دارند برای تحصیلات تکمیلی به ایالات متحده و یا کشورهای دیگر بپیوندند.

gre-pay

این آزمون بر دو نوع است : general test و subject tests

وقتی صحبت از GRE می شود بیشتر ذهن به سمت general test می رود . چون بر خلاف subject tests که بر اساس انتخاب خاص خود افراد صورت می گیرد ، همه ی متقاضیان بایستی در general test شرکت کنند. general test برای شبیه سازی توانایی های ذهنی فرد صورت می گیرد که برای هر مدرسه کسب وکار و هر تحصیلات تکمیلی دیگری نیاز است.

general test شامل بخش های متفاوتی مثل نوشتار تحلیلی، استدلال کلامی، و استدلال کمی است. استدلال کلامی و کمی بین 200 تا 800 امتیازبندی می شوند. به عبارت دیگر بخش نوشنار تحلیلی بستگی به این امتیازبندی دارد که می تواند 6 امتیاز بالاتر باشد. بخش استدلال کلامی به منظور ارزیابی توانایی متقاضی برای ارزیابی مضمون نوشتاری و پردازش اطلاعات موجود در آن است. بخش استدلال کمی توانایی شما را برای حل مسئله با استفاده از روش های کمی بررسی می کند که ممکن است شامل حساب، جبر، تجزیه و تحلیل داده ها و هندسه باشد. بخش نوشتار تحلیلی توانایی های مربوط به نوشتن و تفکر انتقادی را می سنجد. این مورد توانایی شما را برای توضیح و حمایت از ایده ها یا مفاهیم به صورت روان و کارآمد بررسی می کند.

برای پرداخت هزینه آزمون GRE General به این لینک مراجعه کنید و همچنین برای پرداخت هزینه آزمون GRE Subject به این لینک مراجعه نمائید.

چه کسانی آزمون GRE می دهند ؟

تمام دانشجویانی که قصد گرفتن تحصیلات تکمیلی و یا رفتن به یک مدرسه کسب و کار را دارن در این آزمون شرکت می کنند. متقاضیان از سرتاسر دنیا هستند و هدف اصلی آنها گرفتن کارشناسی ارشد یا دکترا و یا یک مدرک معتبر MBA است. این آزمون برای سنجش توانایی ها و مهارت های متقاضیان به صورت آزمونی مشترک برگزار می شود در حالی که زمینه های تحصیلی و فرهنگی متفاوت دارند . نتایج آزمون GRE توسط ناظران بر پذیرش و بورسیه و کمک هزینه های مالی بررسی می شود. این آزمون GRE در کشورها ، استان ها و شهرهای سرتاسر جهان برگزار می شود . حدود 1000 مرکز مجاز GRE در 160 کشور وجود دارد. در برخی کشورها آزمون به صورت کامپیوتری برگزار می شود. مثلا در کره ، چین ، تایوان و هنگ کنگ این آزمون مهانه 3 بار به صورت کامپیوتری برگزار می شود . برخی کشور ها از آزمون کاغذی استفاده می کنند. این آزمون 3 بار در سال در ماه های فوریه ، اکتبر و نوامبر برگزار می شود.

بررسی اجمالی انواع سوالات در آزمون GRE :

3 بخش اصلی در GRE وجود دارد . استدلال کلامی، استدلال کمی و نوشتار تحلیلی . همه ی بخش ها برای بررسی هوش عمومی شما طراحی شده و ربطی به رشته تخصصی مورد انتخاب شما ندارد.

ساختار سوالات آزمون GRE

دو نوع آزمون GRE برگزار می شود. کامپیوتری و کاغذی. در زیر به طور مجزا آنها را توضیح می دهیم .

آزمون کاغذی

زمان بندی آزمون: آزمون کاغذی حدود 3 ساعت ونیم زمان دارد و شامل 6 بخش است که یک وقفه 10 دقیقه ای برای بعد از تکمیل قسمت دوم در نظر گرفته شده است.

زمان بندی هر بخش: بخش نوشتار تحلیلی شامل دو بخش است که هر کدام 30 دقیقه وقت دارند . بخش استدلال کلامی نیز شامل دو بخش(هر کدام 25 سوال ) است که هر کدام 35 دقیقه وقت دارند. بخش استدلال کمی هم دو بخش (هر کدام 25 سوال) است که هر کدام از آنها 40دقیقه وقت دارند .

اولویت بندی آزمون: همیشه نوشتار تحلیلی بخش اول سوالات است . اما دو بخش استدلال کلامی و استدلال کمی ممکن است به هر ترتیبی بیایند و متقاضی می تواند مجددا به هر کدام از این دو بخش مراجعه کند و سوالاتش را یررسی کند .

آزمون کامپیوتری

زمان بندی آزمون: آزمون کامپیوتری 3ساعت و 45 دقیقه زمان دارد و شامل 6 بخش است که یک وقفه 10 دقیقه ای بعد از تکمیل بخش سوم نیز در نظر گرفته شده است .
زمان بندی هر بخش: بخش نوشتار تحلیلی شامل دو بخش است که هر کدام 30 دقیقه وقت دارند . بخش استدلال کلامی نیز شامل دو بخش(هر کدام 20 سوال ) است که هر کدام 30 دقیقه وقت دارند. بخش استدلال کمی هم دو بخش (هر کدام 20 سوال) است که هر کدام از آنها 35 دقیقه وقت دارند .
بخش اضافه: در این بخش که در انتهای آزمون قرار دارد سوالات امتیازی ندارند و تنها برای اهداف تحقیقاتی در مورد آزمون های بعدی تحت نظارت ETS به کار می رود. که متقاضی در صورت تمایل می تواند به آنها پاسخ دهد.
اولویت بندی آزمون: همیشه نوشتار تحلیلی بخش اول سوالات است . اما دو بخش استدلال کلامی و استدلال کمی ممکن است به هر ترتیبی بیایند و متقاضی می تواند مجددا به هر کدام از این دو بخش مراجعه کند و سوالاتش را یررسی کند .

سیستم امتیازبندی GRE :

نمره ی این آزمون تا 5 سال اعتبار دارد . الگوی امتیازبندی در این آزمون به این شرح است:
نوشتار تحلیلی : 0 تا 6 با ارفاق 0.5 نمره
استدلال کلامی: 130 تا 170 با ارفاق 1 نمره
استدلال کمی: 130 تا 170 با ارفاق 1 نمره
بخش هایی که بی پاسخ می ماند را با علامت NS یا No Scoreنشان داده می شود. نحوه امتیازبندی هر دو نوع آزمون یکسان است. ابتدا نمره خام بر اساس تعداد پاسخ های درست ارائه می شود و در نهایت وقتی دو شرکت کننده به تعداد سوالات یکسانی پاسخ داده باشند ، بر اساس پیچیدگی سوالاتی که پاسخ داده اند، امتیازبندی می شوند. بخش نوشتار تحلیلی توسط دو تصحیح کننده خوانده می شود که مهارت های نوشتاری را بررسی می کنند. اشتباهات گرامری جزئی نادیده گرفته می شود ، اما اشتباهات عمده در نمره نهایی تأثیر دارند.ای دو نفر امتیازی بین 0 تا 6 می دهند که بایستی میانگین این دو امتیاز به 1.5 برسد. اگر این دو نفر اختلاف نظر عمده داشته باشند ، یک نفر سوم هم آن را بررسی خواهد کرد.

Score select چیست؟

این گزینه این امکان را به شما می دهد که دو بار در آزمون GRE شرکت کرده و در هر کدام نمره بهتری دریافت کردید آن را برای موسسات و دانشگاه های مد نظر شما ارسال کنند. که این ارسال نمره با این شرایط صورت می گیرد.

Gre-test-cost

در روز آزمون متقاضیان می توانند این موارد را انتخاب کنند:

Most recent : نمره آخرین آزمون شما را ارسال می کند.
All options : تمامی نمرات شما در آزمون GRE در 5 سال گذشته برای آنها ارسال می شود.
مورد دیگر این است که هیچکدام از نمرات شما ارسال نشود.

بعد از روز آزمون متقاضیان می توانند این سه مورد را انتخاب کنند:

Most recent : نمره آخرین آزمون شما را ارسال می کند.
All options : تمامی نمرات شما در آزمون GRE در 5 سال گذشته برای آنها ارسال می شود.
Any option : هر کدام از موارد را که خودتان انتخاب کنید ارسال می شود.

مزیت Score select این است که بهترین نمره شما را ارسال می کند. علاوه بر این می توانید نام موسسات و دانشگاه هایی که مایلید را به لیست اضافه کنید.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري