زیر مجموعه آمازون ، Alexa چیست و چگونه کار میکند؟
زیر مجموعه آمازون ، Alexa چیست و چگونه کار میکند؟Reviewed by مدیر سایت on Dec 30Rating: 5.0

تاریخچه الکسا :

الکسا در سال ۱۹۹۶ به عنوان یک شرکت مستقل تاسیس شد و در سال ۱۹۹۹ توسط آمازون خریداری گردید. نوارابزار الکسا داده هایی را از رفتار کاربر جمع آوری کرده و آنها را به وب سایت الکسا منتقل می‌کند. این شرکت در وب سایت خود داده ها را ذخیره کرده و تحلیل‌هایی را بر روی آن‌ها انجام می‌دهد. این فرایند پایه و اساس گزارش های ترافیک وبی است که این شرکت ارائه می‌کند.

الکسا (Alexa) چیست؟

Alexa عنوان سرویسی است وابسته به سایت amazon.com که در آدرس Alexa.com ارائه می شود، هدف از این سرویس رتبه بندی پایگاه های اینترنتی از نظر تعداد بازدیدکننده (ترافیک بازدیدها) می باشد که با در نظر گرفتن یک سری معیار های محاسباتی و آماری، نهایتا سایت های مختلف را به لحاظ میزان دیده شدن صفحات آنها، رتبه بندی می کند.

رتبه الکسا چیست؟

رنک الکسا عددی است که این سایت برای رتبه سایت شما نشان می‌دهد که بر اساس ترافیک، نمایش سایت شما در نتایج جستجو و سنجش میزان محبوبیت سایت شما توسط این سایت تخمین زده شده است. هر چه این عدد کمتر باشد، نشان از پرترافیک بودن و مقبولتر بودن سایت شما در نزد بینندگان است.

امتیاز الکسا بعد از پیج رنک گوگل، برای صاحبان سایت‌ها اهمیت زیادی دارد. حتی در حوزه تبلیغات بنری و متنی در سایت های اینترنتی رتبه الکسا در قیمت تبلیغات در آن سایت تاثیر بسزایی دارد.

مشاهده آمار در الکسا پولی شد!

Alexa payment

برای مشاهده آمار و رنکینگ وب سایتها باید لایسنس خریداری کنید . برای خرید لایسنس سه پلن ماهیانه وجود دارد . ارزان ترین پلن آن Basic ماهانه 9.99 دلار بابت آن باید پرداخت کنید . البته این موضوع برای کاربران عادی شاید موضوع مهمی نباشد ولی برای وبمسترهایی که می خواهند اطلاعات دقیقی از جزییات سایتشان بدست بیاورند میتواند موضوع مهمی به حساب بیاید .

در صورتیکه در وب سایت الکسا ثبت نام کنید امکان مشاهده آمار تا مدت زمان 7 روز به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد که بعد از این بازه زمانی باید یکی از 3 نوع اکانتی که در وب سایت الکسا فعال شده است را خریداری کنید .

وبمسترهایی ایرانی به راحتی می توانند از طریق ما نسبت به پرداخت هزینه آمار الکسا اقدام نمائید.

راهنمای پرداخت هزینه عضویت در سایت alexa.com در وب‌سایت ارزان سفر :

از طریق فرم ” پرداخت های حرفه ای” می توانند اطلاعات اکانت خود را به همراه پلنی که انتخاب کردید ارسال کنید تا ما نسبت به پرداخت آن اقدام کنیم.