دوره آموزشی ACCA چیست؟
دوره آموزشی ACCA چیست؟Reviewed by مدیر سایت on Mar 26Rating: 5.0

دوره آموزشی ACCA  :

(The Association Of Chartered Certified Accountants)

بزرگترین مجموعه حسابداری و حسابرسی مالی در دنیا است که با 210000 دانشجو و 110000 عضو در 170 کشور دنیا مشغول به فعالیت است. آدرس سایت این دوره www.acca.org است که می توانید از طریق آن ثبت نام کنید.

payment-acca

این دوره در هر جای دنیا قابلیت مشارکت دارد و شما بسته به شرایط زمانی خود می توانید تا 10 سال ان را به اتمام برسانید البته به طور معمول این دوره 3 تا 4 سال طول می کشد. تمامی امتحانات این دوره بر اساس استانداردهای حسابداری و حسابرسی مالی برگزار می شود. در برخی کشور ها این ازمون ها بر اساس قوانین حقوقی و مالیاتی آن کشور تنظیم شده اند که متقاضی با توجه به نیاز خود نوع ان را انتخاب می کند. ACCA روال آزمونی خود را با پیشرفته ترین امکانات ارائه می دهد و تمامی مراحل از ثبت نام گرفته تا اعلام نمرات را می توانید به صورت آنلاین انجام دهید. متقاضیان می توانند دوره های آموزشی خود را در 400 مرکز معتبر این دوره در سرتاسر دنیا بگذرانند. طرح ثبت نام دانشگاهی یا University & College Registration Scheme با علامت اختصاری (UCRS ) آموزشی با کیفیت را به شما پیشنهاد می کند. مراکز مورد تأیید ACCA بهترین استاندارد آموزشی را در سطح بین المللی رعایت می کنند.

14 درس ACCA در سه سطح ارائه می شوند:

سطح اول: اصول حسابداری را معرفی نموده ونقش اطلاعات مالی در مسائل اساسی مدیریت را مشخص می کند.

سطح دوم: مهارت های فنی و اصلی حسابداری لازم برای کسانی که در زمینه مالی فعالیت می کنند را پوشش می دهد. در این سطح بیشتر تأکید بر چهارچوب قانونی حاکم بر تجارت است.

سطح سوم: نقش حسابدار در مدیریت استراتزیک یک سازمان را مشخص می کند. حق انتخابی که دانشجویان در این سطح دارند، آنها را قادر می سازد تا بر حیطه ی فنی خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

ارزیابی:

سطح اول: شامل سه امتحان است که از روش ارزیابی عینی Objective)) استفاده می کنند.

سطح دوم: شامل ترکیبی از سوالات محاسبه ای ، موضوعی و توصیفی است. کسانی که سطح 1 و2 را با موفقیت می گذرانند از طرف دانشگاه Oxford Brookes مدرک کارشناسی حسابداری کاربردی Accounting Applied را دریافت می کنند.

سطح سوم: شامل هفت آزمون است که داوطلب باید پنج مورد از آنها را بگذراند. این مرحله شامل 3 ازمون اجباری و 2 آزمون اختیاری است که از بین 4 ازمون انتخاب می شوند. 4 امتحان انتخابی شامل حسابرسی و خدمات بیمه Audit & Assurance Services ، مالیات پیشرفته Advanced Taxation ، مدیریت عملکرد Performance Management و مدیریت اطلاعات مدیریتBusiness Information Management است. اگر دانشجویی موفق به گذراندن یک یا چند مورد از موارد انتخابی نشد ویا وضعیت شغلی متغیری پیدا کرد می تواند در انتخاب خود تجدید نظر کند. در سطح سوم سوالات به صورت case study می باشند تا مهارت های تحلیل و ارزیابی دانشجو را به صورت حرفه ای بررسی کنند. این امتحانات از نظر سطح با کارشناسی ارشد انگلستان برابری می کند. این آزمون در سرتاسر دنیا در 300 مرکز دو بار در سال برگزار می شود ( ژوئن و دسامبر ) . متقاضی می تواند حداکثر در 4 امتحان در یک نوبت شرکت کند.

تمامی افراد دارای مدرک دیپلم می توانند در این دوره شرکت کنند اما کسانی که مدرک کارشناسی حسابداری دارند می توانند با تأیید ACCA از گذراندن تعدادی واحد ها معاف شوند که البته این معافیت ها در مرحله 3 نمی گنجد.

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در دوره آموزشی ACCA :

  1. تکمیل فرم ثبت نام ACCA
  2. ترجمه رسمی اخرین مدرک تحصیلی
  3. یک قطعه عکس پاسپورتی
  4. فتوکپی ترجمه رسمی شناسنامه یا گذرنامه
  5. پرداخت حق عضویت سالانه ( این مبلغ هر ساله توسط ACCA تعیین و اعلام می گردد. در حال حاضر مبلغ آن 66 پوند است که ارسال ان از طریق PIAA به ACCA انجام می شود.)

PIAA پس از دریافت مدارک بالا انها را برای بررسی و ارزیابی به ACCA می فرستد . معمولا 3 تا 4 ماه طول می کشد تا مدارک بررسی شده و کارت دانشجویی صادر شود . ضمنا برای شرکت در امتحان هر درس نیز باید بین 45 تا 55 پوند پرداخت کنند. این امتحانات در حال حاضر در دانشگاه صنعت نفت تهران برگزار می شود.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري