نکاتی که در خرید ساعت مچی باید به آن توجه کنید.
نکاتی که در خرید ساعت مچی باید به آن توجه کنید.Reviewed by مدیر سایت on Jun 17Rating: 4.0

برای استفاده از یک چک لیست دقیق انتخاب و خرید ساعت، توصیه‌ها و پیشنهادهای مختلفی وجود دارد. آن چه که شما را به استفاده هر کدام از آن‌ها ترغیب می‌کند، الویت‌بندی و اهمیتی است که شما برای ساعت قائل هستید، نکاتی مثل اندازه، رنگ، موتور، بند ساعت ممکن است سلیقه شما را در انتخاب و تهیه آن تغییر دهد. چند مورد که در تهیه ساعت و برندها می‌تواند برایتان جذاب باشد را در این نوشتار مرور میکنیم.

مدل ساعت و شکل ساعت

شکل ساعت

گرد یا مستطیل! به طور کلی ساعت‌ها از این دو نوع مدل فراتر نمی‌روند و با قدری تفاوت مثلا ساعت‌های بیضی شکل و مربع شکل باز هم شبیه به دایره و مستطیل هستند. این قاعده به صورت کلی است و هیچ ضابطه‌ی دقیقی نمی‌توان برای آن برشمرد، اما گفته می‌شود صفحه به شکل دایره انعطاف پذیری شخصیت را نشان می‌دهد و یك صفحه مستطیلی می تواند نشان دهنده شخصیت منضبط فرد باشد. به هر حال برای خرید ساعت باید این گزینه را با خودتان حل کرده باشید که ساعت گرد یا مستطیل را می‌پسندید.

اندازه صفحه نمایش

خیلی از افراد در اندازه صفحه ساعت به اندازه خود دقت می‌کنند، که کار عاقلانه ای نیز هست و برای دستان کوچکتر صفحات کوچک مناسب تر است، با این حال برای اینکه اندازه کلی آن بدستتان بیاید، می‌توانید این اندازه ها را مرور کنید، 43 میلی متری، 45 میلی متری، 44 میلی متری، 49 میلی متری. این اندازه‌ها اندازه‌های نرمالی هستند که بسیاری از برندهای معتبر از این سایزها استفاده می‌کنند. در مورد اندازه صفحه نمایش مدل‌های خانم‌ها با آقایان بدلیل ظرافت‌های که در خانم‌ها وجود دارد، متفاوت است.

خرید ساعت

رنگ ساعت

انواع رنگ‌ها برای بند و صفحه ساعت‌های مچی به کار می‌رود. بیشتر ساعت‌های که بند فلزی دارند و در واقع یک بند نقره‌ای یا طلایی دارند، صفحاتی مشابه با بندهای خود طراحی می‌کنند و در بندهای چرمی با رنگ قهوه‌ای بیشترین چیزی که مد نظر است، تطابق رنگ صفحه با بند ساعت است. ساعت‌های مشکی در حالت کلاسیک و رسمی مورد استفاده هستند و ساعت‌های طلایی و نقره‌ای همراه با نگین بیشتر برای مهمانی‌ها و مجالس مورد استفاده هستند.

برند ساعت

بهترین برندهای ساعت به کشور سویس اختصاص دارد، اما با این حال کشورهای مثل چین و ژاپن و آمریکا نیز به تولید ساعت مشهور هستند، برای آنکه برخی از این برندها را بشناسید، عنوان تعدادی از آن‌ها ذکر می‌شود.

ROLEX – BULOVA – CITIZEN – ESQ – MOVADO – CARTIER – RADO – OMEGA – CASIO – LONGINES – GUCCI – TISSOT

انواع برندهای ساعت

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که از برند اصل را تهیه می‌کنید، بهتر است از فروشگاه‌ها معتبر و نمایندگی‌های معتبر هر یک از برندها خرید کنید.

یک راه آسان و حرفه ای برای خرید ساعت انتخاب ساعت از فروشگاه اینترنتی آمازون است. آمازون با دسته بندی مناسب برای هر یک از ساعت‌ها این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی انتخابتان را انجام دهید. برای خرید ساعت از آمازون و تحویل آن در ایران هم می‌توانید از خدمات سفارش کالا از آمازون توسط ارزان سفر استفاده کنید. راهنمای استفاده از کالای خارجی از آمازون را در این لینک ببیند.