نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش سوم)
نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش سوم)Reviewed by ananayis on Sep 18Rating: 4.5نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش سوم)نجات یافتن از سقوط هواپیما (بخش سوم)

در قسمت های قبلی موارد امنیتی که باید قبل از سقوط و در زمان سقوط به آن توجه می کردید، بیان شد. در این قسمت قصد داریم موارد احتیاطی که پس از سقوط باید رعایت شوند را گوشزد کنیم.

پس از سقوط

1- خود را از دود محافظت کنید. آتش و دود مسئول بیشترین درصد مرگ و میر پس از سقوط هواپیما هستند. دود  آتش هواپیما می تواند بسیار ضخیم و بسیار سمی باشد، بنابراین بینی و دهان خود را با یک پارچه پوشش می دهد تا از تنفس آن جلوگیری کنید. در صورت امکان پارچه را مرطوب کنید تا حفاظت بیشتری داشته باشید.
در حالیکه شما فرار میکنید، در پایین سطح دود بمانید. ممکن است مساله مهمی به نظر نرسد اما به دلیل استنشاق دود، عبور از آن یکی از خطرناک ترین چیزهایی است که در این دوره بحرانی اتفاق می افتد.

Survive-a-Plane-Crash-2

2- در اسرع وقت از هواپیما خارج شوید. با توجه به آماز هیئت ایمنی حمل و نقل ملی، 68 درصد از مرگ و میر ناشی از سقوط هواپیما به علت آتش سوزی پس از سقوط است، نه آسیب های ناشی از تصادف. مهم است که بدون تاخیر بیرون بیایید. اگر آتش و یا دود وجود دارد، به طور کلی کمتر از دو دقیقه برای خروج از هواپیما فرصت دارید.
اطمینان حاصل کنید که خروجی که انتخاب میکنید امن است. از طریق پنجره نگاه کنید تا تعیین کنید که آیا آتش یا خطر دیگری در خارج از هواپیما وجود دارید یا نه. اگر وجود دارد، خروجی دیگری را امتحان کنید.

Survive-a-Plane-Crash-3

3- به دستورالعمل های پس از سقوط گوش کنید. خدمه پرواز تحت آموزش دقیق قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که می دانند در صورت وقوع تصادف چه کنند. اگر یک خدمه پرواز بخواهد به شما آموزش دهد و یا به شما کمک کند، به دقت گوش کنید و همکاری کنید تا شانس زنده ماندن همه را افزایش دهید.

Survive-a-Plane-Crash-4

4- وسایل خود را رها کنید. سعی نکنید اموال خود را نجات دهید. این موضوع بسیار ساده به نظر می رسد، اما به نظر نمی رسد برخی افراد آن را جدی بگیرند. همه چیز را رها کنید. صرفه جویی در این مورد تنها سرعت شما را می کاهد.
نگران لوازمی که ممکن است از بین برود نباشید. در حال حاضر، شما باید مطمئن شوید که از لاشه هواپیما دور شده اید و پوشش امن پیدا کرده اید.

Survive-a-Plane-Crash-5

5- حداقل 500 فوت (152.4 متری) از لاشه ی هواپیما فاصله بگیرید. اگر در ناحیه دور افتاده ای قرار دارید، بهترین کاری که می توانید بکنید، این است که نزدیک به هواپیما بمانید تا گروه نجات شما را بیابد. هر چند، شما نباید بیش از حد نزدیک شوید. آتش و یا انفجار می تواند در هر زمان پس از سقوط اتفاق بیافتد. بنابراین فاصله ای بین خود و هواپیما قرار دهید. اگر تصادف در آب آزاد باشد، هر قدر که ممکن بود شنا کنید و از هواپیما دور شوید.

Survive-a-Plane-Crash-6

6- در یک مکان بمانید، اما به آنچه رخ می دهد توجه کنید. در حالی که لازم است پس از سقوط آرام باشید، همچنین باید زمانی که نیاز دارید عمل کنید و به سرعت آن را تشخیص دهید. به افرادی که زخمی هستند با استفاده از کمک های اولیه یاری برسانید.
در صورتی که امکان پذیر باشد، به زخم های خود توجه کنید. برای برش و سایر سایش ها خود را چک کنید و در صورت لزوم فشار دهید. در یک مکان برای کاهش احتمال صدمه داخلی منتظر بمانید.
هراس منفی، ناتوانی عجیب و غریبی است که به صورت اضطراب و مناسب با وضعیت ظاهر می شود. به عنوان مثال، فرد ممکن است فقط به سمت صندلی خود بماند، به جای اینکه به سمت خروج حرکت کند. در این موارد مراقب همراهان یا همسفران خود باشید.

Survive-a-Plane-Crash-7

7- منتظر نجات باشید. اگر شما فقط باقی مانده باشید، شانس بیشتری برای زنده ماندن دارید. بیرون بیایید و به دنبال کمک باشید یا سعی کنید سرپناهی نزدیک را پیدا کنید. اگر هواپیمای شما سقوط کند کمک به زودی از راه خواهد رسید. شما تنها باید منتظر بمانید.