ریپورت نمره تافل iBT در سایت ETS
ریپورت نمره تافل iBT در سایت ETSReviewed by مدیر سایت on Mar 2Rating: 5.0ریپورت نمره آزمون ها در سایت ETS

ارسال نتیجه آزمون یا همان ریپورت از طریق پنل کاربری متقاضی در سایت ETS امکان پذیر است . کلیه متقاضیان می توانند به طور رایگان نتیجه آزمون خود را برای 4 دانشگاه که قصد اپلای در آنها را دارند ارسال نمایند . در صورتی که بخواهند نتیجه آزمون خود را برای بیش از 4 دانشگاه ارسال کنند باید برای هر کدام به صورت جداگانه مبلغ 19 دلار پرداخت نمایید . البته این در صورتی است که تا 3 روز قبل از آزمون برای دریافت ریپورت اقدام کرده باشید ، در غیر این صورت دریافت ریپورت رایگان نخواهد بود . در زیر نحوه اقدام برای ریپورت رایگان و غیر ریگان نمره آزمون به صورت تصویری برای شما عزیزان ارائه شده است .

برای پرداخت هزینه ریپورت نمره آزمون تافل iBT به این لینک مراجعه نمائید.

1 . ریپورت رایگان نمره آزمون تافل

برای این کار ابتدا با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود از سایت ETS وارد پنل کاربری خود شوید :

Report-score-ETS

سپس گزینه View Orders را همانطور که در تصویر مشاهده می کنید انتخاب می کنید :

Report-score-ETS-2

سپس اطلاعات آزمون خود را مشاهده می کنید . گزینه Order No را انتخاب کنید:

Report-score-ETS-3

با کلیک روی گزینه Order No صفحه Order Summary باز خواهد شد .

شما در این صفحه تمامی اطلاعات و تراکنش های مربوط به آزمون خود را خواهید دید . برای اعمال تغییرات مربوط به ریپورت نمره گزینه Modify در قسمت (Score Recipients) را انتخاب کنید :

Report-score-ETS-4بر روی گزینه Add Another Score Recipient کلیک کنید :

Report-score-ETS-5در این مرحله با استفاده از search options می توانید فیلد مربوط به دانشگاه هایی که قصد اپلای در آنها را دارید بیابید و اطلاعاتی که در مراحل بعد به آنها احتیاج دارید را بدست آورید . در صورتی که قبلا طی مکاتبات با دانشگاه مقصد این اطلاعات را بدست آورده اید ، با انتخاب گزینه Skip از این قسمت عبور کنید :

Report-score-ETS-6با وارد کردن کد دانشگاه و نام کشور ، فهرستی از دانشکده های موجود در آن دانشگاه به شما نشان داده می شود . با انتخاب گزینه select درخواست ریپورت نمره را دهید :

Report-score-ETS-7در این مرحله از لیست کنار نام دانشگاه مقطع خود را انتخاب نمایید :

Report-score-ETS-8سپس زیر گروه مورد نظر خود را انتخاب نمایید . برای مثال کلیه رشته های مهندسی در Physical Sciences قابل پرداخت هستند :

Report-score-ETS-9سپس رشته تحصیلی مورد نظر خود را انتخاب نمایید . پس از انتخاب رشته مورد نظر خود که کد آن نیز در کنارش قید شده است ، گزینه Continue را بزنید :

Report-score-ETS-10پس از این مراحل به Order Summary می روید و ریپورت ثبت شده خود را در بخش Score Recipient(s) به صورت Ordered مشاهده می کنید . این به این معنا است که درخواست ریپورت شما با موفقیت ثبت شده است :

Report-score-ETS-11برای افزودن دانشگاه های بیشتر همه مراحل فوق را برای هر کدام تکرار می کنیم .

2 . ریپورت غیر رایگان نمره آزمون تافل

همانند حالت قبل وارد پنل کاربری خود شوید . در پنل کاربری خود گزینه Order Score Reports را انتخاب نمایید :

Report-score-ETS-12روی گزینه TOEFL Services کلیک کنید :

Report-score-ETS-13دو مرحله پیش رو دارید . اگر بخواهید نتیجه آزمون برای خودتان ارسال شود باید گزینه Send Additional Paper Score Reports To me را انتخاب کنید و اگر بخواهید برای دانشگاه ارسال شود باید گزینه send additional score report(s) to institutions را انتخاب کنید .

اگر مورد اول را انتخاب کنید فورا به مرحله پرداخت می روید ، اما اگر مورد دوم را انتخاب کنید بایستی طبق مراحل زیر عمل کنید :

Report-score-ETS-14در فهرست test dates آزمونی که قصد دارید کارنامه آن را دریافت کنید ، انتخاب کنید:

Report-score-ETS-15پس از این باقی مراحل مثل ریپورت رایگان است .

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري