پرداخت هزینه های پذیرش اسکیل ورکر
پرداخت هزینه های پذیرش اسکیل ورکرReviewed by مدیر سایت on Mar 16Rating: 5.0پرداخت هزینه های پذیرش اسکیل ورکر

یکی از بهترین روش های مهاجرت ایرانیان به کانادا روش ورود سریع یا همان Express Entry است. این برنامه ، برنامه ای مهاجرتی بر اساس جذب نیروی متخصص است که اسکیل ورکر نام دارد. اگر شما قصد دارید به کانادا بروید این برنامه به دو صورت است که نوع آن را مقصد شما در کانادا تعیین می کند.

اگر بخواهید به استان کبک بروید باید Quebec Skilled Worker را انتخاب کنید و اگر به دیگر استان های کانادا قصد عزیمت دارید بایستی Federal Skilled Worker را انتخاب کنید.

در این برنامه تفاوت این دو نوع در این است که متقاضیان مهاجرت به کبک بایستی دو مرحله پرداخت انجام دهند. یک مورد برای مهاجرت به استان کبک و یک مورد برای فدرال . اما دیگر متقاضیان تنها هزینه های فدرال را می پردازند.در زیر این موارد را توضیح می دهیم:

immigration-to-canada

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر فدرال ( Federal Skilled Worker ) :

هزینه این برنامه برای خود شخص 550 دلار کانادا و برای همسر وی جهت بازگشایی پرونده و انجام پروسه کار در بخش فدرال نیز 550 دلار کانادا است . اما اگر همراه زیر 19 سال داشته باشد هزینه برای آنها 150 دلار کانادا است.

هزینه لندینگ فی به مبلغ 490 دلار کانادا نیز باید پرداخت شود. هزینه های دیگری هم باید پرداخت شود . تست زبان ، clearance ، مدیکال ، ارزیابی مدارک تحصیلی ، ترجمه مدارک و چندین مورد دیگر از این نوع هزینه ها هستند.

مهاجرت از طریق اسکیل ورکر کبک (Quebec Skilled Worker ) :

این برنامه تنها برای مهاجرت به استان کبک می باشد و بایستی قبل از ورود به روند برنامه اسکیل ورکر فدرال هزینه اپلیکیشن فی کبک را جهت آغاز روند مهاجرت پرداخت کنند. هزینه این مورد برای هر نفر 765 دلار کانادا و برای هر یک از همراهان 164 دلار کانادا است.

این برنامه نیز شامل هزینه لندینگ فی به مبلغ 490 دلار کانادا است . هزینه های دیگر را هم شامل می شود که عبارتند از تست زبان ، clearance ، مدیکال ، ارزیابی مدارک تحصیلی ، ترجمه مدارک و چندین مورد دیگر .

زمان پرداخت هزینه لندینگ فی :

جهت دریافت اقامت دائم ، هزینه ای تحت عنوان هزینه حق اقامت دائم کانادا ( Right Of Permanent Residence Fee ) باید پرداخت شود که اصطلاحا به آن لندینگ فی ( Landing Fee ) می گویند. به طور کلی این مبلغ بعد از تأیید مدیکال افراد پرداخت می شود . اما می توان این کار را زودتر و در زمان تشکیل پرونده نیز انجام داد و می توان رسید آن را به همراه تأیید مدیکال ارائه داد. بنابراین دو گزینه در هنگام پرداخت برای شما وجود دارد :

1 . در زمان پرداخت اپلیکیشن فی Application Feeبرای شخص اصلی و اعضای خانواده هزینه لندینگ فی Landing Feeنیز پرداخت شود.

2 . در ابتدای روند کار تنها هزینه اپلیکیشن فی پرداخت شود و بعد از اتمام کار و دریافت تأیید مدیکال به صورت مجزا هزینه لندینگ فی Landing Fee پرداخت شود.

توجه داشته باشید که اگر به هر دلیلی روند کار متوقف شود ، چه به دلیل اینکه پرونده مهاجرتی رد یا بسته شود و چه به دلیل اینکه شخص به کانادا نرود ، مبلغ لندینگ فی قابل برگشت ( Refundable ) است.

این هزینه به صورت آنلاین و از طریق ویزا کارت یا مستر کارت قابل پرداخت است. ممکن است در هنگام به روز رسانی مدارک ، رسید پرداخت لندینگ فی را از شما بخواهند لذا همواره رسید را نزد خود نگه دارید.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري