استانبول شهر جذاب و دیدنی برای گردشگری در تابستان
استانبول شهر جذاب و دیدنی برای گردشگری در تابستانReviewed by مدیر سایت on Jun 19Rating: 4.0آشنایی با استانبول شهر جذاب و دیدنی برای گردشگری در تابستان

اگر تابستان پیش رو را زمانی برای مسافرت به کشورهای اطراف ایران را دارید، برای انتخاب شهر و کشور مورد نظر دو دل هستید، بهتر است کمی با تحقیق در مورد شهرهای دیدنی این کشورها، تصمیم خود را قطعی بگیرید. جاذبه گردشگری، آب و هوای مناسب، سرویس‌های مناسب هتل، همه و همه می‌توانند گزینه‌های برای انتخاب مسافرت شما باشند. استانبول نامه را بخوانید تا قبل از آن که از نزدیک ببینیدشان، تصویری از آن‌ها در ذهن داشته باشید.

Istanbul

استانبول

استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه است. نام قدیم آن قسطنطنیه است و یکی از شهرهای مهم تاریخی دنیا محاسبه می‌شود. گردشگران زیادی هر ساله به کشور ترکیه و به ویژه به شهر استانبول سفر می‌کنند. تابستان‌های این شهر گرم و مرطوب و زمستان‌هایی سرد، بارانی و برفی را دارد.

این شهر در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا معرفی شده است. این شهر برای بازی های آبی و شنا بسیار مورد پسند بازدیدکنندگان بوده است و به واسطه حضور دریای سیاه و چند رود دیگر امکانی را برای هتل‌های اطراف به ارمغان آورده است.

از لحاظ تاریخی نیز، بازار بزرگ استانبول و مسجد ایاصوفیه بزرگترین بناهای تاریخی این شهر هستند که سالیانه میلیون‌ها بازدید کننده را به خودشان جذب می‌کنند.

بازار استانبولتعدادی از جاذبه‌های گردشگری استانبول می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

موزه ایا صوفیا، مسجدسلطان احمد، برج دختر، مینیاتورک، تنگه بسفر، رو ملی حصار، یدیکوله (هفت برج)، برج گالاتا، کاخ توپکاپی،کاخ بیلربی،کاخ چراغان،کاخ دلمه‌ باغچه،تپه‌های چاملیجا (باماستانبول)، جزیره بیوکآدا (یاپرنسس)،موزه هنرهای اسلامی ترکیه، موزه باستان‌شناسی
موزه فرش ترکیه، بازاربزرگ استانبول (کاپالیچارشی)، میسیرچارشیسی (بازارادویه)، موزه موزاییک واقع در بازار پشت ایا صوفیه، موزه قالی واقع در مسجد سلطان احمد

 برای رزرو هتل و یا اطلاع از تورهای خارجی میتوانید از خدمات گردشگری ارائه شده در این زمینه استفاده کنید، شرکت ارزان سفر با ارائه خدمات رزو هتل، رزو بلیط قطار و بلیط هواپیما را به راحتی برای شما انجام می‌دهد. برای آشنایی با اطلاعات پرواز به راهنمای ارزان سفر مراجعه کنید.