مدیرعامل ایرانیِ آژانسِ مسافرتیِ اینترنتیِ اکسپدیا ، پردرآمدترین مدیرعامل در آمریکا شد
مدیرعامل ایرانیِ آژانسِ مسافرتیِ اینترنتیِ اکسپدیا ، پردرآمدترین مدیرعامل در آمریکا شدReviewed by Mahdi on May 29Rating: 4.5مدیرعامل ایرانیِ آژانسِ مسافرتیِ اینترنتیِ اکسپدیا ، پردرآمدترین مدیرعامل در آمریکا شد

“دارا خسروشاهی” مدیرعامل ۴۷ ساله آژانس مسافرتی اینترنتی اکسپدیا (Expedia) در رده‌بندی درآمد سالانه مدیران عامل شرکت‌های بزرگ در ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی جایگاه اول را به خود اختصاص داده است.

یک ایرانی ـ آمریکایی با درآمد سالانه بیش از ۹۴ میلیون دلار در صدر فهرست مدیران پردرآمد در ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.

موسسه داده‌پرداز “اکوئیلار” (Equilar) در پژوهشی که به سفارش خبرگزاری آسوشیتدپرس انجام داده درآمد سالانه خسروشاهی را در مجموع ۹۴٫۶ میلیون دلار برآورد کرده است. در این مبلغ البته سهام و اعتبارات نیز مورد نظر قرار گرفته‌اند.

البته ارزش آن بخش از درآمد سالانه خسروشاهی که به شکل سهام موجود است به چگونگی رشد بلندمدت ارزش سهام شرکت “اکسپدیا” وابسته است اما با امضای یک قرارداد جدید ۴ ساله پیش‌بینی می‌شود که درآمد سالانه این شرکت رشدی ۸۸۱ درصدی داشته باشد.

images

دارا خسروشاهی از سال ۲۰۰۵ میلادی مدیریت “اکسپدیا” را به عهده دارد. از زمان شروع کار او ارزش سهام این شرکت ۴۴۱ درصد رشد کرده است. تنها در سال گذشته میلادی ارزش سهام “اکسپدیا” ۴۶ درصد افزایش یافته است.

حضور مدیران دیگر رده‌بندی درآمد در کنار خسروشاهی کم‌رنگ‌تر به نظر می‌رسد. لسلی مون‌وس از “سی‌بی‌اس” با ۵۶٫۴ میلیون دلار و فیلیپ دامن از “ویاکام” با ۵۴٫۱ میلیون دلار درآمد در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

رابرت ایگر مدیرعامل شرکت “دیزنی” با ۴۳٫۵ میلیون دلار درآمد سالیانه در رده پنجم و ماریسا مایر مدیرعامل کمپانی “یاهو” با ۳۶ میلیون دلار در جایگاه هشتم قرار دارند.

 

برای رزرو، ووچر و پرداخت هزینه هتلهای خارجی از سایت اکسپدیا بصورت اینترنتی می توانید از طریق این لینک سفارش خود را ثبت نمائید.

همچنین برای رزرو، ووچر و پرداخت بلیط پروازهای خارجی به صورت اینترنتی از سایت اکسپدیا می‌توانید از طریق این لینک سفارش خود را ثبت نمایید.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم

 

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري