تکنیک های برای برنده شدن در حراجی های ای بی
تکنیک های برای برنده شدن در حراجی های ای بیReviewed by مدیر سایت on May 17Rating: 5.0

نام فروشگاه بزرگ اینترنتی ای بی به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی و حراجی دنیا، همه را به این فکر وا می‌دارد، که خریدهای موفقی از این فروشگاه اینترنتی داشته باشند. ای بی با یک سیستم فروش مشتری به مشتری است، که هر کاربری قادر است محصول خود را به عرضه بگذارد و محصول مناسبی خریداری کند.  این سیستم هم به نفع خریدار است و هم به نفع فروشنده و در این میان ای بی سهم خود را به عنوان یک برگزار کننده حراجی به نحو مناسبی اخذ می‌کند.

how-to-buy-from-ebayدر ایران مشابه شرکت ای بی، مانند ایسام موجود هستند، اما حراجی بزرگ ای بی که به آن اشاره می‌کنیم، چیزی متفاوت از سایر شرکت‌های مشابه است. برای آشنایی با حراجی و تکنیک‌های برنده شدن در حراجی شرکت ای بی این نوشتار دنبال کنید.

1. لیست تهیه کنید

همیشه برای آن‌که بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید، لازم است لیست مناسبی از آن‌چه مورد نیاز است و به آن علاقه دارید در اختیار داشته باشید. این لیست باید شامل قیمت واقعی، قیمت با تخفیف و قیمت ارائه شده پیشنهادی در شرکت‌های پیشنهادی باشد. به این ترتیب همواره به هوش هستید و در مواقع لزوم از لیست خود بهره می‌گیرید.

2. قیمت‌ مناسب پیشنهاد دهید

بعد از تهیه لیست مورد نظر و بررسی آن در بازار ، به عدد و رقم مناسبی می‌رسید که می‌توانید در موقع حراجی پیشنهاد مناسبی دهید. این‌گونه قادرید عدد مناسب آن چه شانس شما برای برد حراجی را بالا می‌برد استفاده کنید.

3. رقیب‌هایتان را بشناسید

برای شناسایی رقیب‌های کافی است در لیست گروه‌ها و فروم‌های مشابه رفتارهای رقیب خود را شناسایی کنید. کالاهای مورد علاقه آن‌ها را ارزیابی کنید و برای یک حراجی موفق خود را آماده کنید.

4. کمک بگیرید

مواردی که برشمرده شد، به طور طبیعی وقت و هزینه زیادی را از شما خواهد گرفت. برای انجام این فرآیند نگران نباشید. از ابزارها و امکانات موجود در این زمینه کمک بگیرید. مثلاً برای تهیه لیست کالاها و قیمت می‌توانید از نرم‌افزار Auction Auto Bidder استفاده کنید. این نرم‌افزار می‌تواند به طور اتوماتیک شما را در آخرین موقعیت های حراجی eBay قرار دهد. برای تهیه این نرم‌افزار این لینک را ببینید. برای سرعت در سفارش‌های خود نیز نیاز به کمک دارید. با توجه به مشکلات پرداخت ارزی و همچنین مشکلات رسیدن محصول بدستتان نیازمند آن هستید از شرکت‌های که این کار را انجام می‌دهند، استفاده کنید. ارزان سفر شرکتی است که خدمات خرید از خارج بویژه از سایت eBay را فرآهم کرده است. برای آشنایی با نحوه خرید از eBay راهنمای تصویری سفارش کالا از سایت ای بی  را بخوانید.