تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)
تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee)Reviewed by مدیر سایت on Nov 26Rating:

 

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت امریکا MRV  

برای دریافت ویزای آمریکا، متقاضیان ایرانی معمولاً از نزدیکترین سفارتخانه و یا کنسولگری ایالات متحده ، یعنی یکی از سفارتخانه ها در کشورهای همسایه ، وقت قبلی گرفته و هزینه درخواست ویزا را پرداخت می کنند. از تاریخ اول ژانویه ۲۰۱۳ به بعد کلیه متقاضیان ویزاهای غیر مهاجرتی ( اعم از توریستی ِ دانشجویی) باید قبل از تعیین وقت مصاحبه اقدام به ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت موردنظرشان و واریز وجه ۱۶۰ دلار سفارت کرده باشند. قابل ذکر است که پرداخت هزینه این کار توسط کردیت کارت بین المللی ویزا کارت یا مستر کارت صورت میگیرد و این وجه غیرقابل استرداد است.

فقط متقاضیان ویزا دارای وقت تعیین شده از طریق تقویم تعیین وقت مصاحبه ویزا غیر مهاجرتی ایرانیان اجازه دارند وارد کنسولگری شوند. برای تعیین وقت، اطلاعات زیر لازم است: نام و نام خانوادگی (دقیقاً مطابق آنچه در گذرنامه درج شده است)، شماره گذرنامه، تابعیت، تاریخ مورد نظر برای مصاحبه (بین ۳ و ۴ ماه قبل از تاریخ مسافرت مورد نظر)، سویس نامبر (برای ویزای دانشجویی)، شماره بارکُد که در صفحه تأییدیه فرم DS 160 مشاهده می شود، شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی.

توجه:از تاریخ ۲۵ آگوست ۲۰۱۴ ورود به حساب کاربری در سایت سفارت آمریکا در دبی از طریق نام کاربری (Email) و رمز عبور (Password) امکان پذیر هست.

تعیین وقت سفارت آمریکا (MRV Fee) هزینه اجباری توسط دولت ایالات متحده، هزینه پردازش ویزا است که صرف نظر از صدور ویزا یا عدم صدور ویزا قابل پرداخت است. هزینه MRV (تعیین وقت سفارت) غیر قابل استرداد و غیر قابل انتقال است. متقاضیان باید ابتدا تعیین کنند که آیا برای سفر به ایالات متحده نیاز به ویزا دارند یا خیر.

نمونه هایی از افرادی که ممکن است به ویزا نیاز نداشته باشند عبارتند از:

• اگر برای سفر رسمی برای ویزای A یا G درخواست می کنید، نیازی به پرداخت هزینه MRV ندارید.
• اگر برای ویزای J برای شرکت در برنامه های تحت حمایت دولت ایالات متحده (برنامه هایی که با G-1، G-2، G-3، G-7 شروع می شوند) درخواست می کنید، نیازی به پرداخت هزینه MRV ندارید.
• اگر قبلاً ویزای معتبری برای هدف سفر خود دارید، ممکن است نیازی به ویزا نداشته باشید
• اگر شهروند کانادا یا برمودا هستید (اما برای دسته ویزای A، E، G، K یا V درخواست نمی کنید)، ممکن است نیازی به ویزا نداشته باشید.

نکات پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا MRV

متقاضیان باید قبل از اینکه اجازه تعیین وقت مصاحبه خود را داشته باشند، پرداخت تعیین وقت سفارت امریکا را موفقیت آمیز انجام دهند. متقاضیانی که هزینه مناسبی را برای نوع ویزای خود پرداخت نمی کنند، ممکن است از برنامه ریزی مصاحبه محروم شوند.

پس از تعیین وقت مصاحبه اولیه، متقاضیان محدود به تعداد دفعاتی هستند که می توانند قرار ملاقات خود را تغییر دهند. اگر زمان قرار ملاقات برنامه ریزی شده خود را از دست دادید، ممکن است از شما خواسته شود که هزینه MRV را دوباره بپردازید تا مصاحبه دیگری را تعیین کنید. لطفاً بر این اساس برنامه ریزی کنید تا نیازی به پرداخت هزینه اضافی درخواست ویزا نباشید. هزینه تعیین وقت سفارت امریکا یا درخواست ویزا غیر قابل استرداد است.

هزینه صدور (هزینه متقابل)

بسته به شهروندی و نوع ویزا که برای آن درخواست می کنید، ممکن است مجبور به پرداخت هزینه صدور ویزا یا «مقابله» نیز باشید. این هزینه یک هزینه MRV نیست و نمی توان از آن برای تعیین قرار ملاقات استفاده کرد. لطفاً مطمئن شوید که فقط در صورت تمدید قبلی و ارسال درخواست خود از طریق معافیت از مصاحبه، هزینه متقابل را از قبل پرداخت می کنید. اگر قرار ملاقات خود را تعیین می‌کنید، از پرداخت هزینه متقابل خودداری کنید. هزینه باید در زمان مصاحبه شما در بخش کنسولی سفارت کنسولگری ایالات متحده پرداخت شود.

 

اطلاعات مورد نیاز جهت پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت آمریکا MRV

 1. نام کاربری و رمز عبور برای ورود به اکانت شما در سایت سفارت (در مورد سفارت در دبی)
 2. کشور و شهر محل سفارت
 3. شماره گذرنامه
 4. تاریخ تولد (طبق گذرنامه)
 5. تابعیت
 6. نوع ویزا (F1,F2,J1,J2…)
 7. وقت دلخواه برای حضور در سفارت (به میلادی)
 8. شماره بارکُد که در صفحه تأییدیه فرم DS 160 مشاهده می شود
 9. شماره تلفن و نشانی پست الکترونیکی

محاسبه مبلغ قابل پرداخت ریالی

 • قیمت: 0 ریال

پرداخت هزینه وقت سفارت امریکا MRV

 • 0 ریال