ویزا F1 یا ویزای دانشجویی آمریکا
ویزا F1 یا ویزای دانشجویی آمریکاReviewed by مدیر سایت on Mar 7Rating: 4.5

ویزا F1 ( ویزای دانشجویی و یا ویزای تحصیلی در آمریکا ) چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

ویزا F1 ( ویزای دانشجویی و یا ویزای تحصیلی در آمریکا ) شامل افرادی می شود که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و یا تمایل به یادگیری زبان انگلیسی دارند و در پایان دوره مد نظر مدرکی دریافت می کنند. البته توجه داشته باشید که افرادی با ویزاهایی غیر از این نوع ویزا در آمریکا اقامت دارند نیز حق تحصیل در آمریکا را دارند به شرطی که هیچ تداخلی با ویزایی که گرفته اند نداشته باشد.

شرایط لازم برای گرفتن ویزا F1 ویزای دانشجویی:

1 . شما باید از یکی از دانشگاه های معتبر که مورد تأیید دولت باشد ، پذیرش گرفته باشید.

2 . به هدف تحصیل به طور تمام وقت به آمریکا سفر کنید و در یک دوره یا برنامه ای شرکت کنید که قصدی حرفه ای یا تحصیلی داشته باشد.

3 . به قدر کافی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید.

4 . از نظر مالی تأمین باشید و در مدت زمانی که در آمریکا اقامت دارید نیازی به اشتغال در آمریکا نداشته باشید. شما باید مدارکی ارائه دهید که ثابت کند به لحاظ مالی مشکلی نخواهید داشت.

به جزء ترم آخر دانشگاه هیچ استثنایی برای تحصیل در آمریکا وجود ندارد و دارندگان ویزا F1 باید به طور تمام وقت مشغول به تحصیل باشند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی این به آن معناست که در هر ترم باید 12 واحد درسی انتخاب کنند و در مقطع کارشناسی ارشد( و مقاطع بالاتر ) باید 8 واحد درسی انتخاب کنند.

f1-students

ویزای دانشجویی شامل حال کسانی که هنوز موفق به کسب پذیرش نشده اند نمی شود. دانشگاه باید فرم I-20 را پر کرده و برای دانشجو بفرستد تا آن را به همراه دیگر مدارک به سفارت و یا کنسولگری ارائه دهد. این فرم نشان دهنده پذیرش شما در آن دانشگاه است. افرادی که می خواهند قبل از انتخاب دانشگاه و دیدن این مؤسسات به آمریکا سفر کنند باید برای ویزای(B2) توریستی اقدام کنند و قصد خودشان را از سفر به آمریکا به مسئول ویزا بگویند تا بعدها برای تبدیل ویزای B2 یا توریستی به ویزا F1 یا دانشجویی با مشکلی مواجه نشوند.

امتحان تافل برای کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی نیست برای گرفتن پذیرش از دانشگاه ها الزامی است.

برای اثبات توانایی مالی باید مدارکی ارائه دهید که از مراکز مورد تأیید دریافت کرده باشید و اگر شخصی شما را حمایت می کند ، آن شخص نیز باید ثابت کند که این توانایی را دارد.

چه موقع برای ویزای دانشجویی اقدام کنیم؟

هر موقع از سال می توان برای گرفتن ویزا F1 اقدام کرد و هیچ محدودیتی برای صدور این ویزا وجود ندارد. برای حضور در کلاس در هنگام بررسی ویزای شما هیچ مشکلی وجود ندارد ولی ممکن است از طرف خود دانشگاه به لحاظ قوانین داخلی دانشگاه از حضور شما جلوگیری شود.

مزیت و محدودیت های ویزا F1 دانشجویی :

دارندگان این ویزا کارت می توانند داخل دانشگاه در طول مدت دانشگاه به طور پاره وقت مشغول به کار باشند اما برای تعطیلات تابستان باید تقاضا کنند. مزیت دیگر ویزا F1 این است که دارندگان ان می توانند تا 12 ماه پس از تحصیل برای کارآموزی در این کشور اقامت داشته باشند. دانشجویان رشته های مهندسی ، ریاضی، تکنولوژی و علوم تجربی می توانند علاوه بر آن 17 ماه ویزای خود را تمدید کنند.

از محدودیت های ویزا F1 این است که اگر شما بخواهید تغییر رشته دهید یا دانشگاه خود را عوض کنید بایستی اداره مهاجرت را از تصمیم خود آگاه کنید.

این ویزا هیچگونه استفاده دوگانه ندارد. یعنی شما نمی توانید هم به هدف تحصیل هم به هدف مهاجرت به آمریکا سفر کنید. در واقع اگر شما منتظر گرین کارت هستید، بسیار سخت است که تقاضای ویزای دانشجویی دهید یا آن را تمدید کنید.

در صورتی که قصد کارآموزی دارید، باید در مدت 90 روز برای خود کارفرما پیدا کنید، حتی اگر به صورت رایگان یا افتخاری باشد. تنها در صورتی که از رشته های مذکور باشید از این قاعده مستثنی هستید.

برای گرفتن ویزا F1 نیازی به وکیل هست؟

یک وکیل هنگام تغییر ویزای شما در آمریکا می تواند شما را راهنمایی کند، در غیر این صورت دانشگاه ها حتما می توانند در هنگام گرفتن ویزای دانشجویی شما را راهنمایی کنند و هیچ نیازی به مشاوره حقوقی برای این نوع ویزا نیست.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري