Couchsurfing، دریچه ای به جهان نو
Couchsurfing، دریچه ای به جهان نوReviewed by ananayis on Aug 16Rating: 4.5معرفی سایت Couchsurfing

Couchsurfing یک سرویس مهمان نوازی و وب سایت شبکه ی اجتماعی می باشد. این وب سایت ابزاری برای اعضا می باشد تا هنگام سفر به عنوان مهمان در خانه شخص میزبان اقامت کنند، با اعضای دیگر سایت ملاقات کنند، و یا در یک رویداد شرکت کنند. بر خلاف بسیاری از خدمات مهمان نوازی، Couchsurfing نمونه ای از موهبت اقتصادی است؛ در این برنامه تبادل هزینه ای بین اعضا وجود ندارد، و از سوی میزبان هیچ انتظاری برای دریافت هزینه یا پاداش در آینده نخواهد بود.

Couchsurfing-1

ایده Couchsurfing توسط برنامه نویس کامپیوتری کیسی فنتون در سال 1999، هنگامی که او 25 ساله بود، به وجود آمد. پس از اینکه فنتون پروازی ارزان از بوستون به ایسلند پیدا کرد اما محل اقامت نداشت و نمی خواست در یک هتل «خسته کننده» اقامت کند، فنتون یک پایگاه دانشگاهی را هک کرده و به طور تصادفی به 1500 دانشجو از دانشگاه ایسلند نامه ای فرستاد که در آن درخواست می کرد امکان دارد با آنها ملاقات کند. او در نهایت 50-100 پیشنهاد اقامت دریافت کرد. او با ایده ی ایجاد چنین وب سایتی به بوستون بازگشت. او نام دامنه couchsurfing.com را در 13 ژوئن 1999 ثبت کرد.

Couchsurfing International Inc. در تاریخ 2 آوریل 2003 به عنوان یک شرکت غیر انتفاعی در ایالت نیوهمشایر تاسیس شد.
این وب سایت در تاریخ 12 ژوئن 2004 با همکاری Dan Hoffer، Sebastien Le Tuan و Leonardo Silveira آغاز به کار کرد. این شرکت هم اکنون هر ساله در تاریخ 12 ژوئن، جشن “روز بین المللی کوچرینگ” را برگزار می کند. امروزه این سایت بیش از 12 میلیون عضو در بیش از 230.000 شهر در سراسر جهان دارد.

ثبت نام اولیه در این سایت رایگان است. با این حال”verification” یا “تایید ثبت نام” که به اعضا اجازه ارسال پیام های نامحدود می دهد، در صورت پرداخت هزینه سالانه میسر است. هزینه ی تایید ثبت نام مبلغ 20 دلار می باشد که شما می توانید این مبلغ را توسط گروه پرداخت ما در سایت ارزان سفر انجام دهید. برای ثبت پرداخت خود اینجا را کلیک کنید. اعضا یک صفحه پروفایل شخصی را که شامل اطلاعاتی درباره خود، علایق خود، مهارت هایی که دارند و می توانند به دیگران آموزش دهند، موسیقی و فیلم و کتاب مورد علاقه خود، عکس های خود و همچنین محل اقامتی که ارائه می دهند (در صورت امکان)، تکمیل می کنند.

Couchsurfing-2

اعضایی که در جستجو محل اقامت یا ملاقات هستند، می توانند اعضای دیگر را با استفاده از چندین فاکتور مانند موقعیت مکانی، سن، جنسیت، علایق، امکان میزبانی، نوع مکان اقامت ارائه شده (در صورت وجود) و زبان جستجو کنند، و سپس به شخصی که می خواهند ملاقات کنند یا نزد او اقامت کنند، پیام دهند. اعضا همچنین می توانند برنامه های سفر خود را به طور عمومی اعلام کنند و از سایر اعضا پیشنهادات ملاقات یا اقامت دریافت کنند. اقامت مبتنی بر رضایت طرفین یعنی هم میزبان و هم مهمان است. و مدت زمان، نوع و شرایط اقامت مهمان معمولا از قبل برنامه ریزی شده است. میزبان مجاز نیست که از مهمانان برای اقامت هزینه دریافت کند.

Couchsurfing-3

میزبان ها و مهمانان تشویق می شوند که “مسائلی را به اشتراک بگذارند” و با یکدیگر برای “ایجاد دوستان جدید و کمک به یکدیگر برای کشف چیزهای جدید در مورد جهان” وقت صرف کنند.

اعضا می توانند یک رویداد را آغاز کنند یا به آن بپیوندند. بزرگترین رویداد “Couch Crashes” نامیده می شود، که در آن اعضا در یک شهر جمع می شوند تا کشف کنند که هر کس چه چیزی برای ارائه دارد. کاربران همچنین می توانند از برنامه تلفن همراه “hangout” برای ارتباط با سایر مسافرین نزدیک نیز استفاده کنند.

کاربران می توانند نظرات خود را در مورد تجربیاتی که با میزبان داشته اند در پروفایل میزبان قرار دهند و با سایر اعضا به اشتراک بگذارند. این نظرات نمی توانند پس از آن اصلاح و یا حذف شوند، اما اگر حساب مربوطه حذف شود، قاعدتا از دسترس خارج می شوند. اعضا تشویق می شوند که قبل از میزبانی یا اقامت با این بخش مراجعه کنند و نظراتی که اعضای دیگر ثبت کرده اند به دقت مطالعه کنند. اعضا به خصوص تشویق می شوند تا نظرات منفی را بررسی کنند.

Couchsurfing-5

اپلیکیشن Couchsurfing نیز قابل دسترسی است که شما می توانید آن را در Google play برای اندروید و از itunes برای ios دانلود کنید.