خرید ازسایت های خارجی
خرید ازسایت های خارجیReviewed by مدیر سایت on Jan 5Rating: 5.0نحوه خرید کالا از سایت های خارجی

خرید ازسایت های خارجی چگونه است؟

احتمالاً شما نیز تا کنون به خرید ازسایت های خارجی نیاز پیدا کرده اید و خواسته اید که از یک سایت خارجی مانند آمازون، ای بی، پولو و… خرید کنید اما نمیدانستید خرید ازسایت های خارجی چگونه است. در دنیا و مخصوصاً در زمینه های کامپیوتری هیچ غیر ممکنی وجود ندارد و خرید ازسایت های خارجی نیز از این قاعده مستثنی نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره نحوه خرید از یک سایت خارجی صحبت کنیم.

چگونگی خرید ازسایت های خارجی

ابتدا باید بدانید که مراحل خرید از یک سایت خارجی دقیقاً مشابه خرید از سایت ها ایرانی است. شما ابتدا کالا را انتخاب می کنید، سپس پرداخت هزینه را انجام می دهید و پس از آن کالا را تحویل می گیرید.

تنها تفاوت این است که شما به جای کارت های شبکه شتاب، از کارت های اعتباری مستر، ویزا کارت، آمریکن اکسپرس و یا ابزار هایی مانند پی پال استفاده خواهید کرد. همچنین باید به زبان انگلیسی مسلط باشید تا بتوانید قوانین را بخوانید.

easy-buying-from-foreign-sites

پرداخت در سایت های خارجی

می دانید که ایران جزو 5 کشوری است که به شبکه بانکی جهانی متصل نیست و شرکت هایی مانند ویزا کارت در ایران پشتیبانی نمی شوند. اما مطمئنا راه حل هایی برای این کار هست.

1. استفاده از کارت اعتباری دوستان و آشنایان

در هنگامی که قصد خرید از سایت های خارجی را دارید، آسان ترین راه برای پرداخت هزینه کالا، استفاده از کارت اعتباری دوستان و آشنایان خودتان است که در خارج از کشور زندگی می کنند. می توانید در ابتدا روی این روش حساب باز کنید و اگر این روش مقدور نبود به روش های بعد بروید.

2. استفاده از کارت های اعتباری داخلی

اخیرا شرکت هایی به وجود آمده اند که کارت های اعتباری که برای کشور های همسایه و اطراف ایران که به سیستم پولی جهانی متصل اند را در داخل کشور عرضه میکنند. به طور مثال، کارت هایی برای کشور های تاجیکستان، آذربایجان، امارات و … را عرضه می کنند. می توانید از این گونه شرکت ها استفاده کنید. البته استفاده از این نوع کارت ها نیز مشکلاتی را به همراه دارد؛ برای مثال ممکن است شرکتی که از آن کارت خود را دریافت نموده اید تحریم شود و یا به هر دلیل دیگری اعتبار کارت شما را بلاک کند. این مورد تجربه بسیار تلخی را برای شما رقم خواهد زد. و یا همچنین یکی از مشکلات، اینترنت بانک است که ممکن است ارائه نشود.

3. مراجعه به صرافی ها برای انجام عملیات حواله ارزی

یکی از راه های غیر معمول، مراجعه به یک صرافی برای انجام عملیات حواله ارزی است. در این روش شما با مراجعه به یک صرافی، مبلغی را به حساب سایتی که قصد خرید دارید واریز می کنید که معمولا با کارمزد بسیار زیادی نیز همراه است. سایت های اینترنتی امروزه، معمولا از این روش استفاده نمی کنند.

4. استفاده از واسط های انتقال ارز

یکی از روش های دیگر برای پرداخت هزینه کالا، استفاده از واسط های پرداخت مانند پی پال یا ایزی رمیتنس است. انتقال وجه بین الملی به آسانی شبکه شتاب ایران نیست و به همین دلیل شرکت هایی مانند پی پال، این کار را برای شما انجام می دهند. البته برای استفاده از این مورد باید اطلاعات لازم را داشته باشید.

از موارد مهم برای خرید از سایت های خارجی: دریافت کالا در ایران

یکی از مهم ترین مسائل که شما را دچار دغدغه میکند، دریافت کالا است. معمولا بسیاری از سایت ها و شرکت های خارجی، ارسال کالا به ایران را پشتیبانی نمی کند مخصوصا سایت ها و شرکت های آمریکایی. اگر تمایل به دریافت مستقیم کالا دارید، از امکان و پیش نیازهای این امر اطمینان داشته باشید و اگر این امکان نیست می توانید از روش هایی که ذکر می شوند استفاده کنید.

1. کمک گرفتن از دوستان

اگر دوستی در خارج از کشور دارید می توانید از او کمک بخواهید که کالا را دریافت کند.

2. استفاده از شرکت های رابط

شرکت هایی وجود دارند که خرید کالا را برای شما انجام داده و کالا را به دست شما می رسانند و کارمزدی هم دریافت می کنند. می توانید از اینگونه شرکت ها کمک بگیرید. البته حتما سوابق شرکت را چک کنید.

بهترین کشور ها برای خرید کدامند؟

بسیاری از کشور ها در این زمینه رقابت تنگاتنگی دارند اما کشور های چین ، آلمان، کانادا، ژاپن و انگلستان از بهترین گزینه ها برای خرید از سایت های خارجی هستند.

در این مطلب سعی شد تا نحوه خرید از سایت های خارجی برای شما شرح داده شود. قبل از خرید از سایت های خارجی حتما از سوابق آنها مطلع شوید تا خرید بهتر و امن تری داشته باشید.نظرات سازنده خود را نیز با ما در میان بگذارید. در خرید از سایتهای خارجی موفق باشید.