آمازون برای ترویج مطالعه دیجیتال کتابخوان کیندل هدیه می دهد
آمازون برای ترویج مطالعه دیجیتال کتابخوان کیندل هدیه می دهدReviewed by مدیر سایت on Sep 6Rating: 5.0

شرکت آمازون قصد دارد در راستای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ مطالعه با ابزارهای دیجیتال، برنامه ای را تحت عنوان «Kindle Reading Fund» به اجرا بگذارد. در طی این برنامه غول خرده فروشی دنیا کتابخوان های کیندل و تبلت های سری فایر خود را در برخی نقاط دنیا (به خصوص کشورهای در حال توسعه) به رایگان میان افراد علاقه مند توزیع می کند.

جهت سفارش کیندل (کتاب خوان) از آمازون می توانید از منوی خدمات –> خرید از سایت های خارجی –> خرید از آمازون اقدام نمائید.

برای آن که آمازون اطمینان یابد این گجت ها به دست متقاضیان واجد شرایط می رسد، قرار است برنامه فوق با مشارکت بنیاد غیر انتفاعی «Worldreader» به انجام برسد. این بنیاد چندین سال است که در کشورهای فقیر و در حال توسعه مشغول انجام فعالیت های بشردوستانه جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی میان کودکان بوده است. این دو موسسه پیش از این نیز جهت تامین محتوای لازم برای 61 کتابخوانه در کشور کنیا با یکدیگر همکاری داشته اند.

قرار است کتابخوان ها و تبلت های آمازون در مکان هایی چون بیمارستان ها، مدارس، زندان ها و سایر نهادهای غیر انتفاعی و مردم نهاد توزیع شوند و خود این شرکت نیز مسئولیت تامین محتوای رایگان برای مطالعه در این ابزارهای دیجیتال را بر عهده بگیرد.

جهت اجرای برنامه «Kindle Reading Fund» وبسایتی اختصاصی در نظر گرفته شده تا نهادهای مختلف برای دریافت خدمات رایگان این طرح در آن ثبت نام نمایند.