Amazon Key خدمتی جدید از آمازون
Amazon Key خدمتی جدید از آمازونReviewed by ananayis on Oct 28Rating: 4.5Amazon Key خدمتی جدید از آمازون

دوازده سال پیش، آمازون، Prime، یک سرویس اشتراکی برای اعضای ثبت نام کرده برای ارسال و حمل و نقل دو روزه کالا در ایالات متحده راه اندازی شد. از آن به بعد، آمازون تعدادی از گزینه ها را برای ارسال سریع و راحت تر معرفی کرده است. مشتریان Prime می توانند کالا ها رایک روزه و یا در مواردی یک یا دو ساعته تحویل بگیرند. البته، مشتریان همیشه برای دریافت بسته های خود در منزل نیستند. بنابراین آمازون شروع به ساخت قفسه ها در فروشگاه های نزدیک و ایجاد محل های دریافت کرد. حتی هواپیماهای بدون سرنشین را معرفی کرد که می تواند بسته را درست به حیاط خلوت مشتری برساند. امروز، Prime مرحله بعدی را شروع کرده و سرویسی به نام Amazon Key را فراهم کرده که پیک های آمازون بتوانند درب ورودی خانه مشتری را باز کنند و بسته را در خانه ی شما قرار دهند.

این سرویس به نام Amazon Key نامگذاری شده و براساس Cloud Cam جدید آمازون و قفل های هوشمند پشتیبانی می شود. دوربین یک هاب است، و از طریق Wi-Fi خانه شما به اینترنت متصل می شود. این دوربین به قفل ZigBee، یک پروتکل بی سیم که توسط بسیاری از دستگاه های هوشمند خانگی استفاده می شود، ارتباط برقرار می کند.

هنگامی که یک پیک با یک بسته برای تحویل به خانه وارد می شود، بارکد را اسکن می کند، و درخواست به Cloud آمازون ارسال می شود. اگر همه چیز درست باشد، Cloud اجاه ورود می دهد و یک پیام به دوربین ارسال می کند که شروع به ضبط کند. پیک پس از آن که اجازه ی ورود داده شد، در را باز کرده و بسته را سریع در خانه می گذارد. مشتری اعلامیه ای را دریافت می کند که تحویل آنها به همراه یک ویدیو کوتاه نشان داده شده است تا تأیید شود که همه چیز درست انجام شده است.

Amazon-Key
این سیستم با قفل هایی از Yale و Kwikset، دو مارک شناخته شده کار می کند. اما قطعه دیگر، دوربین متصل شده توسط آمازون ساخته شده است و این یک سرویس واقعا بزرگ است. آمازون حتی بیشتر به فضای خانه هوشمند فشار میآورد، و به دلیل محبوبیت عظیمی از دستگاههای الکسا، بازار آن پیشرفتهای زیادی کرده است. Cloud Cam آمازون بخش مرکزی سرویس Key آن است، اما این نیز یک دوربین امنیتی ساده است که میتواند به فرمانهای صوتی پاسخ دهد و با سایر دستگاههای Alexa ادغام شود. آمازون در حال برنامه ریزی برای فروش آنها در بسته نرم افزاری است و خدمات اشتراکی را برای مشتریانی که می خواهند آرشیو های ویدئویی و نظارت پیشرفته خانه را داشته باشند، قرار داده و محصول را در رقابت مستقیم با نام تجاری الفبای Nest و دیگران در فضای خانه هوشمند مانند Ring و Logitech عرضه می کند.