آمازون به صنعت حمل و نقل هوایی وارد می شود
آمازون به صنعت حمل و نقل هوایی وارد می شودReviewed by مدیر سایت on Aug 9Rating: 5.0آمازون با اجاره ۴۰ هواپیما به صنعت حمل و نقل هوایی وارد می شود

کمپانی آمازون ابتدا به صورت یک فروشگاه آنلاین کار خود را آغاز کرد، اما این روزها خرید کردن از آمازون و نام این فروشگاه، تبدیل به یک سبک جدید خرید در بین کاربران شده است. این کمپانی آمریکایی به تازگی از اولین هواپیمای اختصاصی خود که تحت سرویس آمازون پرایم فعالیت خواهد کرد، رونمایی کرده است.

زمانی مدیران آمازون اعلام کردند که قصد دارند پیشرفت خود را به حدی برسانند که دیگر کمپانی‌های ارسال محموله‌‌ در ایالات متحده‌ی آمریکا یعنی FedEx, UPS and DHL که جزء بزرگترین شرکت‌های ارسال کالا در سراسر جهان محسوب می‌شوند را به چالش بکشد. حالا به نظر می‌رسد که زمان آن فرا رسیده است و سرویس آمازون پرایم آماده‌ی ارسال محموله با وسیله‌ی نقلیه‌ی اختصاصی خود شده است.

amazon-prime-air-plane

آمازون به تازگی از یک هواپیمای بوئینگ ۷۶۷ اختصاصی رونمایی کرده است و این جت غول پیکر که لوگوی پرایم ایر (Prime Air) بر روی آن درج شده است، از این پس به عنوان هواپیمای اختصاصی آمازون و در جهت ارسال و تحویل کالاهای فروخته شده توسط این شرکت فعالیت خواهد کرد. این هواپیما تنها برای سرویس آمازون پرایم در دسترس خواهد بود و تمامی کاربرانی که در سراسر ایالت‌های کشور آمریکا به خرید اجناس مختلف از فروشگاه آمازون بپردازند و عضو این سرویس باشند، ارسال کالا از این طریق انجام خواهد شد.

بوئینگ اختصاصی آمازون پرایم به این کمپانی کمک خواهد کرد که ارسال رایگان خود را در مرزهای کشور آمریکا ادامه دهد و کیفیت و سرعت دریافت بالاتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد. ضمن این که در زیر بدنه‌ی این هواپیمای باری یک لوگوی آمازون با اندازه‌ی بسیار بزرگ حک شده است تا تمام افرادی که آن را در زیر مشاهده می‌کنند، به راحتی آن را تشخیص دهند و از این طریق همیشه یک تبلیغ متحرک آمازون بر روی آسمان این کشور در حال حرکت باشد.

به گزارش خبرگزاری Re/code کمپانی آمازون در حال حاضر یازده هواپیمای دیگر در اختیار دارد که بر فراز آسمان کشور آمریکا پرواز می‌کنند و برای تحویل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته تنها همین هواپیماست که با چنین طراحی و رنگ آمیزی جذابی ساخته شده است و ۴۰ هواپیمای دیگر با همین طراحی قرار است که توسط دو کمپانی Atlas Air و Air Transport تا چند ماه دیگر در اختیار سرویس آمازون پرایم قرار بگیرند.