گیفت‌کارت ایکس‌باکس و پلی‌استیشن؛ دروازه های هیجان بدون مرز! 1
گیفت‌کارت ایکس‌باکس و پلی‌استیشن؛ دروازه های هیجان بدون مرز! 1Reviewed by Mahdi on Jun 29Rating: 4.5

با خرید گیفت‌کارت ایکس‌باکس تمامی بازی‌های ایکس باکس قابل‌خرید است. البته فراموش نکنید می‌توانید بازی‌ها را قبل از ریلیز جهانی پیش‌خرید کرده و تقریباً یک هفته  قبل از عرضه دانلود کنید آن‌هم به قیمت پایین‌تر از نسخه DVD!

ایکس‌باکس Xbox Live!؛ شبکه گسترده جهانی کنسول های بازی مایکروسافت (Xbox 360 و Xbox One) امکان اشتراک‌گذاری و رقابت آنلاین میان گیمرها را با کمک اینترنت در سراسر دنیا ایجاد می‌کند.

در سوی مقابل و کمپانی رقیب مایکروسافت؛ سونی محیط PSN را برای طرفداران و گیمرهایش تدارک دیده است که با دستورالعمل مشابهی نسبت به Xbox Live فعالیت می‌کند.

برای ورود به Xbox Live!  و PSN بدیهی است که در قدم اول به اینترنت نیاز دارید (البته با آی پی خارج از ایران) و در قدم دوم باید با استفاده از خرید اکانت GOLD ایکس باکس و یا اکانت پلی‌استیشن حق عضویت خود را بپردازید و پس از آن به دنیای زنده گیمرها بپیوندید!

گیمرها برای عضویت و متعاقباً پرداخت مداوم حق عضویت خود نیاز به حساب‌های اعتباری از قبیل مستر کارت و ویزا کارت دارند درنتیجه گیمرهای ایرانی با توجه به تحریم‌های غرب علیه ایران این امکان را در داخل کشور ندارند.

گیفت‌کارت-ایکس‌باکس01

اما باوجود گیفت‌کارت‌های از پیش‌پرداخت شده‌ مانند گیفت‌کارت ایکس‌باکس این مشکل حل‌شده است و حق عضویت خود را می‌توان در قالب کارت هدیه پرداخت کرد!

درواقع گیفت‌کارت‌ها اکانت‌های رسمی خریداری‌شده توسط صاحبان حساب‌های اعتباری بین‌المللی است که در قالب کارت هدیه و به ازای دریافت مبلغ کارت به گیمرهای مقصد انتقال پیدا می‌کند.

XBOX LIVE!

در ابتدا به سراغ ایکس باکس و گیفت‌کارت ایکس‌باکس می‌رویم:

همان‌طور که از نام گیفت‌کارت ایکس‌باکس مشخص است، کارت‌های هدیه پیش‌پرداخت شده‌ای است که امکان عضویت شمارا در شبکه Xbox فراهم می‌کند. درواقع همان اکانت Gold ایکس باکس است که در قالب هدیه به گیمرهای ایکس باکس تعلق دارد!

(اکانت GOLD همان مجوز ورودی شما برای ورود به ایکس باکس لایو است.)

با خرید گیفت‌کارت ایکس‌باکس با دوستان و هر فرد علاقه‌مندی در سرتاسر دنیا! می‌توانید به‌صورت دست جمعی بازی کنید.

اما این تمام امکان گیفت‌کارت‌های  ایکس باکس نیست؛ شما با استفاده از این کارت‌ها می‌توانید به‌صورت آنلاین موزیک‌های روز دنیا را از طریق Xbox Music دریافت کنید؛ تمام فیلم‌ها و سریال‌های موردعلاقه خودتان را به‌صورت زنده از طریق Xbox تماشا کنید و در آخر شگفت‌انگیزترین مزیت گیفت‌کارت ایکس‌باکس دانلود آنلاین بازی‌های مختص ارائه در Xbox live و آخرینDLC های بازی‌های ایکس باکس است!

از بازی‌های مختص ارائه در XBOX LIVE باید به Alan Wake  اشاره کرد که در زمان انتشار خود گیمرهای فراوانی را فقط برای دانلود این بازی به دنیای لایو ایکس باکس معرفی کرد!

با خرید گیفت‌کارت ایکس‌باکس تمامی بازی‌های ایکس باکس قابل‌خرید است. البته فراموش نکنید می‌توانید بازی‌ها را قبل از ریلیز جهانی پیش‌خرید کرده و تقریباً یک هفته  قبل از عرضه دانلود کنید آن‌هم به قیمت پایین‌تر از نسخه DVD!

و جالب اینجاست که برای تست و یا شروع بازی نیازی به دانلود تمام بازی نیست بلکه تنها دانلود 20 درصد از بازی کفایت می‌کند!

همه این امکانات و مزایا با ورود به ایکس باکس لایو در اختیار شما قرار خواهد گرفت که مجوز ورودی شما همین گیفت‌کارت ایکس‌باکس است.

در پایان قبل از اینکه به سراغ پلی‌استیشن برویم ذکر این نکات خالی از لطف نیست که گیفت‌کارت‌های مایکروسافت را با گیفت‌کارت ایکس‌باکس اشتباه نگیرید اگرچه می‌توان با گیفت‌های مایکروسافت نیز اکانت گولد را شارژ کرد اما آن‌ها مختص Window Store مایکروسافت هستند.

دوم؛ ایکس باکس لایو برای ایران خدمات خود را ارائه نمی‌دهد پس برای استفاده نیاز به ثبت کشور امریکا در اکانت مایکروسافت خوددارید (ثبت کشور اروپایی برای گیفت‌کارت‌های اروپایی) که آموزش‌های خاص خود را می‌طلبد که چگونگی آن را در آینده منتشر خواهیم کرد.