مطالعات ژنتیک 23andMe
مطالعات ژنتیک 23andMeReviewed by ananayis on Sep 19Rating: 4.5مطالعات ژنتیک 23andMeمطالعات ژنتیک 23andMe

یک شرکت مراقبت های بهداشتی دیجیتال که می خواهد بازار مصرف کننده را برای آزمایش ژنتیک گسترش دهد، برای انجام این کار، سرمایه ی زیادی نیاز دارد. 23andMe یک شرکت ژنتیک و بیوتکنولوژی شخصی که در Mountain View واقع در کالیفرنیا واقع شده است، 250 میلیون دلار از یک گروه سرمایه گذاری به رهبری Sequoia Capital دریافت کرده است.

مدیر مالی 23andMe و یکی از بنیانگذاران Wojcick Anne می گوید، این سرمایه 23andMe را قادر می سازد تا گروه درمان خود را گسترش دهد، پلت فرم تحقیق ژنتیک خود را به گسترش داده و برنامه های مورد نیاز مشتری را طرح ریزی کنند.

23andMe-1

23andMe اطلاعات ژنتیکی را درمورد سلامت، اجداد و صفات فیزیکی کاربر از کیت بزاق که به مصرف کنندگان ارسال می کند، استخراج می کند. این شرکت در طول دو سال گذشته سرمایه ی خود را 491 میلیون دلار افزایش داده است.

Wojcicki می گوید: “ما تنها شروع به سطح مطالعات ژنتیکی مسقیم خراشی انداخته ایم.

23andMe-2

23andMe می گوید که در حال حاضر بیش از دو میلیون اهدا کننده ی ژنوتیپ دارد. تا به امروز، این شرکت همچنین اعلام کرده است که 600 میلیون نقطه داده فنوتیپی را جمع آوری کرده است. فنوتیپیک به عنوان ویژگی های جسمی یا بیوشیمیایی قابل مشاهده ارگانیزم تعریف شده است، که توسط هر دو ترکیب ژنتیکی و تاثیرات محیطی، تعیین می شود.

اکثر آمریکایی ها علاقه مند به استفاده از آزمایش DNA برای درک بیشتر در مورد سلامت و قومیت خود هستند. حدود 77 درصد از مصرف کنندگان می دانند که ژنتیک در مورد بیماری های خاصی نقش دارد و حدود 90 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی می گویند که آنها می دانند که آزمایش DNA می تواند آنها را در مورد سرنوشت آنها مطلع کند.

23andMe-3

نظرسنجی 23andMe از 1000 مصرف کننده نیز نشان داد که 80 درصد از مصرف کنندگان نگرانی های مربوط به حریم خصوصی در مورد تست DNA دارند و حدود 88 درصد درصد از آنها نمی دانند و متوجه نیستند که چه نوع شرکت هایی تضمین این اقدامات احتیاطی را انجام می دهند. اما چهار نفر از پنج نفر از پاسخ دهندگان، که آزمایش ژنتیکی انجام نداده اند، همچنین یادآوری کرده اند که آنها مایل به انجام آزمایش هستند، اگر احساس کنند که حریم خصوصی آنها محافظت می شود.

Thao Do مدیر برنامه آموزش و پرورش 23andMe می گوید: “این (نظرسنجی) نیاز به بهبود سواد ژنتیکی را نشان می دهد،”

 


برچسب :