آزمون USMLE
آزمون USMLEReviewed by مدیر سایت on Mar 10Rating: 5.0آزمون USMLE

آزمون USMLE یا United States Medical Licensing Examination برای دریافت گواهینامه تأییدیه مهارت پزشکی جهت طبابت یا ادامه تحصیل در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود. تمامی فارغ التحصیلان رشته های پزشکی در داخل و خارج از ایالات متحده آمریکا برای ادامه تحصیل و یا کار موظف به شرکت در این آزمون هستند.

علاوه بر این کسانی که خارج از ایالات متحده و کانادا تحصیل کرده اند بایستی از طریق موسسه ECFMG گواهینامه مبنی بر تأیید مدارک تحصیلی خود را دریافت کنند تا بتوانند در این آزمون شرکت کنند.

برای آگاهی از مکان هایی که آزمون در آنها برگزار می شود به سایت www.prometric.com مراجعه کنید.

آزمون USMLE جهت دریافت گواهینامه ECFMG شامل 4 مرحله است:

Step1: این مرحله برای سنجش علوم بالینی است. این آزمون 7 مرحله است و هر مرحله 60 دقیقه به طول می انجامد و شامل 46 سوال است و در مجموع متقاضی بایستی به 322 سوال پاسخ دهد. در تصویر مراحل این آزمون را میبینید.

USMLE

نحوه امتیازبندی در آزمون step1 :بعد از این آزمون یک گزارش الکترونیکی از آزمون برای متقاضی ارسال می شود که در آن یک امتیاز 3 رقمی است که باید بالای 221 باشد و این امتیاز برای موسسات ارسال می شود. یک امتیاز 2 رقمی نیز نشان داده می شود که باید بالای 75 باشد.

USMLE-test

Step2-ck:این مرحله برای سنجش دانش و مهارت های کلینیکی است. یک آزمون یک روزه 9 ساعته با 352 سوال چند گزینه ای (MCQ) است که در 8 مرحله 60دقیقه ای ، هر کدام شامل 44 سوال هستند برگزار می شود. تعداد سوالات به شرح زیر تقسیم بندی می شود:

  • تشخیص گذاری : 25 تا 40 درصد
  • مکانیسم بیماری ها : 20 تا 35 درصد
  • به کار بردن اصول مدیریتی : 15 تا 25 درصد
  • ارتقای پزشکی پیشگیری و حفظ سلامتی : 15 تا 25 درصد

براساس تجربیات متقاضی چند گونه سوال پایه ای به طور ثابت پرسیده می شود.

  • محتمل ترین تشخیص احتمالی چیست؟ 40%
  • کدام یک از مراحل زیر مناسب ترین گزینه برای اولین مرحله در management است؟ 20%
  • کدام یک از موارد زیر مناسب ترین انتخاب برای مرحله بعد است؟ 20%
  • محتمل ترین علت . . . . . چیست؟ 5%
  • محتمل ترین عامل بیماریزا در . . . . . چیست؟ 3%
  • محتمل ترین عامل پیشگیری کننده در . . . . . . چیست؟ 2%

Step2-cs:این مرحله نیز برای سنجش دانش و مهارت های کلینیکی است با این تفاوت که به صورت شفاهی است و هر متقاضی باید 12 بیمار را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. در این مرحله تمامی ویزیت ها به طور دقیق بررسی می شود و در واقع در این بخش بیشتر ملاک برای متقاضیان بین المللی است که روابط زبانی و خود را بسنجند. که هم باید درک درستی از زبان انگلیسی داشته باشند و هم با مهارت های نوشتاری انگلیسی خود بتوانند به طور مختصر شرح حال بیمار را توضیح دهند.

حداقل نمره قبولی در آزمون برای رشته های مختلف :

حداقل نمراتی که فرد با آنها در رشته های مختل پذیرش می شود را در تصویر می بینید.

USMLE-test-pay

Step3:در این مرحله سنجش مهارت های مدیریت درمان طبق استانداردهای آمریکا صورت می گیرد. برای رزیدنت شدن در آمریکا باید مراحل 1 تا 3 و برای دریافت مجوز طبابت ( اخذ ویزای کار یا H1) باید تمامی مراحل را گذراند.

مراحل 1 و 2 در کشورهای مختلف از جمله امارات و ترکیه انجام می شوند. اما مراحل 3 و 4 تنها در کشور آمریکا انجام می شود.

هزینه های خود آزمون برای مرحله یک و دو 865 دلار و برای مرحله سه 1505 دلار است اما این آزمون دارای هزینه های جانبی دیگر نظیر Application For ECFMG است که فهرست کامل آنها را می توانید در اینجا ببینید.

کلمات کلیدی :

پی پال ,پی پل ,ویزا کارت ,وقت سفارت ,خريد از آمازون ,پرداخت ارزي ,پرداخت دلاري